El. ME U-21: Bielik zastąpi Bochniewicza w pierwszym składzie?

Piłka nożna
El. ME U-21: Bielik zastąpi Bochniewicza w pierwszym składzie?
fot. Cyfrasport

Polska młodzieżówka dziś w Zabrzu rozegra pierwszy mecz barażowy z Portugalią o awans do finałów mistrzostw Europy U-21 (początek, godz. 17.45, transmisja Polsat Sport Extra), które odbędą się w przyszłym roku we Włoszech i San Marino. W ostatniej chwili z drużyny Czesława Michniewicza z powodu choroby wypadł środkowy obrońca Paweł Bochniewicz, który grał we wszystkich wcześniejszych meczach. Najczęściej u boku Mateusza Wieteski.

Najprawdopodobniej w pierwszym składzie zagra po raz pierwszy Krystian Bielik. Zawodnik, który zasłynął podczas podczas poprzednich mistrzostw Europy w Polsce otwartą krytyką treningów prowadzonych przez ówczesnego selekcjonera Marcina Dornę i swoich kolegów. Gracz Arsenalu Londyn, uważany za jednego z najzdolniejszych polskich dwudziestolatków, jest w tym sezonie wypożyczony do Charlton Athletic. W dziewięciu meczach na trzecim poziomie rozgrywek w Anglii strzelił dwa gole i po kontuzjach wrócił do dobrej formy.

 

To paradoks, ale mimo tego, że był brany pod uwagę jako lider naszych dwóch kolejnych reprezentacji U-21, jeszcze w żadnej z nich ani razu nie zagrał o punkty. Obrońca, lub defensywny pomocnik, nazwany przez media z racji wyrazistych poglądów, które chętnie wygłasza, „Wielką gębą”, będzie wreszcie miał szansę wykazać się nie tylko werbalnie.

 

Początek transmisji meczu Polska - Portugalia od godziny 17:45 w Polsacie Sport Extra. Komentują Mateusz Borek i Paweł Golański.

Cezary Kowalski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze