PlusLiga: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin. Transmisja na Polsatsport.pl

Siatkówka
PlusLiga: ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin. Transmisja na Polsatsport.pl
fot. Cyfrasport

W ramach ósmej kolejki PlusLigi po dwóch stronach siatki staną drużyny ZAKSY Kędzierzyn-Koźle oraz Cuprum Lubin. Czy gospodarze przedłużą imponującą serię siedmiu zwyicęstw z rzędu? Czy grający w kratkę goście sprawią olbrzymią niespodziankę i pokonają zdecydowanych faworytów w ich własnej hali? Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin na portalu Polsatsport.pl.

Aktualni wicemistrzowie Polski z przytupem zameldowali się w sezonie 2018/2019 PlusLigi. Piastujący pozycję lidera kędzierzynianie idą jak burza i na przestrzeni siedmiu dotychczasowych kolejek noga nie powinęła im się jeszcze ani razu. W zdecydowanie gorszej sytuacji jest Cuprum, które gra w kratkę i na razie legitymuje się bilansem dwóch zwycięstw i pięciu porażek, przez co ekipa ta zajmuje odległe, jedenaste miejsce w ligowej tabeli.

 

W ostatniej kolejce podopieczni Marcelo Fronckowiaka nie potrafili nawiązać wyrównanej walki z mistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów, nie zapisując na swoim koncie choćby seta. Problemy miała również ZAKSA, która starła się z poszukującą formy ekipą Asseco Resovii Rzeszów. Prowadzeni przez nowego szkoleniowca Gheorghe Cretu siatkarze postawili we własnej hali na Podpromiu ciężkie warunki i byli niesamowicie blisko przechylenia szali zwycięstwa na swoją stronę. Ostatecznie w tie-breaku lepsza okazała się ZAKSA i to goście zakończyli siódmą kolejkę w lepszych humorach.

 

Fakty te sprawiają, że zdecydowanymi faworytami piątkowego meczu będą gospodarze. Tym bardziej, że kadra ZAKSY imponuje zrównoważeniem sił - w dotychczasowych siedmiu meczach miano MVP za każdym razem przypadało innemu zawodnikowi!

 

Czy lubinianie zdołają sprawić sensację i przerwać świetną passę ZAKSY?

 

Transmisja meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - Cuprum Lubin od godziny 20.30 na portalu Polsatsport.pl.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze