Przegrywali 11:18 i... wygrali seta! Dla ZAKSY nie ma straty nie do odrobienia (WIDEO)

Podobno w siatkówce nie ma straty nie do odrobienia. Udowodnili to siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy w drugiej partii meczu z Cuprum Lubin przegrywali już 11:18, ale zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Zobacz materiał wideo.

Choć pierwszą odsłonę meczu pewnie wygrali gospodarze (25:16), w drugiej ton wydarzeniom na parkiecie długo nadawali siatkarze Cuprum. W środkowej części uzyskali już zdecydowaną przewagę (8:14, 9:17) i wydawało się, że tego seta kędzierzynianie muszą już spisać na straty.

Od stanu 11:18 byliśmy jednak świadkami nagłego zwrotu akcji. Siatkarze ZAKSY pokazali, dlaczego od początku tego sezonu nazywani są maszyną do wygrywania. W końcówce seta dopadli rywali (22:22), a kolejne piłki padały już tylko łupem gospodarzy. Blok i atak z drugiej piłki w wykonaniu Benjamina Toniuttiego oraz as serwisowy Łukasza Kaczmarka rozstrzygnęły tego seta (25:22).