Portugalczycy pewni swego przed meczem z Polską. "Jesteśmy najlepsi w Europie"

Piłka nożna

Portugalskie media szeroko komentują w niedzielę awans rodzimych piłkarzy do pierwszej czwórki drużyn Ligi Narodów po sobotnim remisie 0:0 z Włochami. Twierdzą, że podopieczni Fernando Santosa dowiedli w tych rozgrywkach, że są najlepszą reprezentacją w Europie.

Portugalscy komentatorzy wskazują, że niepowodzenie na tegorocznym mundialu w Rosji nie podcięło skrzydeł rodzimej reprezentacji, która szybko odnowiła się, a zarazem odmłodziła. Odnotowują, że Santos powrócił ze swoją ekipą na drogę sukcesów.

 

Dziennik “A Bola” twierdzi, że dobre występy Portugalczyków przeciwko Włochom i Polakom w Lidze Narodów dowodzą, iż rzeczywiście podopieczni Fernando Santosa są obecnie najlepszą reprezentacją w Europie. - Nasza drużyna zapewniła sobie awans do pierwszej czwórki Ligi Narodów i powinna w niej należeć do grona faworytów. Jako pierwsza bowiem, po zaledwie trzech spotkaniach tych rozgrywek, zakwalifikowała się do Final Four - napisała lizbońska gazeta.

 

Z kolei dziennik “O Jogo” wskazuje, iż sukces portugalskiej reprezentacji jest tym bardziej cenny, że w żadnym ze spotkań Ligi Narodów nie grał jej kapitan, a zarazem najlepszy zawodnik, Cristiano Ronaldo. - Cristiano zapewne na wiosnę powróci do zespołu narodowego i będzie poważnym wzmocnieniem na mecze w ramach Final Four w drużynie Fernando Santosa - uważa wydawana w Porto gazeta.

 

“O Jogo” wskazuje, że młoda ekipa Portugalii będzie musiała w perspektywie rozpoczynających się w 2019 r. eliminacji do mistrzostw Europy równo rozłożyć siły na walkę zarówno o awans na turniej finałowy oraz o triumf w pierwszej edycji Ligi Narodów.

 

Tymczasem największy sportowy dziennik kraju “Record” wskazuje, że potwierdzona w sobotę informacja o rozgrywaniu Final Four Ligi Narodów w Portugalii jest kolejną dobrą wiadomością dla ekipy aktualnych mistrzów Europy.

 

“Record” uważa, że występując przed własną publicznością w LN Portugalia będzie głównym pretendentem do wygranej. Odnotowuje, że zakończenie tych rozgrywek zaplanowano w Porto i Guimaraes między 5 a 9 czerwca 2019 r.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze