Reprezentanci Polski z wizytą w ważnym miejscu dla polskiej historii

Piłka nożna

Biało-czerwoni w trakcie zgrupowania przed meczem z Portugalią znaleźli nieco czasu na relaks. Selekcjoner Jerzy Brzęczek, jego sztab i piłkarze złożyli wizytę w Muzeum II wojny światowej w Gdańsku, a o krótkim raporcie z miejsca porozmawiali nasi eksperci w Cafe Futbol.

Kilka dni po porażce w meczu towarzyskim z Czechami (0:1), reprezentacja Polski przygotowuje się do ostatniego meczu Ligi Narodów z pewną pierwszego miejsca Portugalią. Wiadomo już, że do Guimaraes nie poleci kapitan zespołu, Robert Lewandowski.
 
Aby chwilę odpocząć od treningów, Jerzy Brzęczek, jego sztab i zawodnicy wybrali się do Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku. Krótki raport z tego ważnego dla polskiej historii miejsca przedstawił Mariusz Hawryszczuk.
 
- Zwiedzanie muzeum ma zainspirować kadrowiczów do lepszej gry w Portugalii. Zespół otrzymał od dyrektora muzeum koszulki z podobizną Tadeusza Pietrzykowskiego. To wyjątkowa postać w historii polskiego sportu i jeden z pierwszych więźniów Auschwitz-Birkenau. Selekcjoner liczy, że wizyta w tak ważnym miejscu doda reprezentantom animuszu - relacjonował.
 
Krótki materiał obejrzeli goście Cafe Futbol, między innymi Artur Wichniarek i Marek Jóźwiak.
 
- Nie wiem panowie, czy macie takie wrażenie jak ja, że nasi kadrowicze wyglądali w muzeum jakby byli tam za karę... - skomentował materiał Bożydar Iwanow. - Małe zainteresowanie... Pewnie woleliby pograć na konsoli - dodał żartobliwie Wichniarek.
 
Raport z wizyty reprezentantów Polski w Muzeum II Wojny Światowej w załączonym materiale wideo.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze