86-letnia mistrzyni olimpijska została... trenerką

Inne
86-letnia mistrzyni olimpijska została... trenerką
fot. PAP

86-letnia mistrzyni olimpijska z Melbourne (1956) w rzucie dyskiem Olga Connolly, Czeszka mieszkająca od ponad pół wieku w USA, została trenerką odnowy biologicznej w jednym z klubów fitness w Las Vegas – poinformował portal ktnv.com.

Connolly (z domu Fikotova) jest w świetnej formie i cieszy się, że może pracować z młodymi ludźmi.
 
"Nie chcę rozwodzić się nad przeszłością. Liczy się teraźniejszość. Mogę patrzeć jak młodzi się rozwijają, przechodzą kolejne etapy i jeszcze im w tym pomagać" – powiedziała Connolly, która zdobyła złoto w Melbourne dla Czechosłowacji i właśnie podczas igrzysk w Australii poznała amerykańskiego młociarza Harolda Connolly'ego, także mistrza olimpijskiego.
 
Mimo złych stosunków politycznych USA a krajami bloku socjalistycznego i trwającej tzw. zimnej wojny ich spotkanie zakończyło się happy endem. Para pobrała się w Pradze w 1957 roku, a Czeszka wyjechała do USA z mężem, z którym rozwiodła się 18 lat później.
 
Za oceanem była pięciokrotną mistrzynią kraju. Startowała w jeszcze czterech igrzyskach, a podczas olimpiady w Monachium 1972 była chorążym reprezentacji USA, ale medalu dla nowej ojczyzny nie zdobyła.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze