LM: Dujszebajew znów wśród najlepszych

Piłka ręczna
LM: Dujszebajew znów wśród najlepszych
fot. Cyfrasport

Prawy rozgrywający PGE VIVE Kielce Alex Dujszebajew znalazł się w najlepszej siódemce ósmej kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. To już trzecie wyróżnienie dla Hiszpana w tym sezonie. Syn trenera VIVE był najlepszym i najskuteczniejszym zawodnikiem kieleckiej drużyny w spotkaniu z Mieszkowem Brześć., któremu rzucił dziesięć bramek.

To już trzecie wyróżnienie Dujshebaeva w tej edycji rozgrywek. Poprzednio znalazł się w najlepszej siódemce pierwszej i trzeciej kolejki LM. Hiszpan przewodzi też razem z Nico Ronnbergiem z Riihimaen Cocks klasyfikacji strzelców rozgrywek. Obaj szczypiorniści zdobyli do tej pory po 55 bramek.

 

Wyróżniono także jedną z interwencji bramkarza VIVE Vladimira Cupary. Serb w 32. minucie spotkania z mistrzem Białorusi w efektowny sposób zatrzymał kołowego gości Arcioma Selwasiuka.

 

Oprócz Dujshebaeva w tym sezonie wyróżniono jeszcze dwóch zawodników drużyny z Kielc. W najlepszej siódemce drugiej kolejki znalazł się środkowy rozgrywający Chorwat Luka Cindric, a wśród najlepszych zawodników czwartej kolejki prawoskrzydłowy Arkadiusz Moryto.

 

Jedno tego typu wyróżnienie ma na swoim koncie zawodnik Orlen Wisły Płock. W szóstej serii gier do grona najlepszych szczypiornistów trafił prawoskrzydłowy wicemistrzów Polski Michał Daszek.

 

Najlepsza siódemka 8. kolejki Ligi Mistrzów:

 

Bramkarz: Thierry Omeyer (Paris Saint-Germain)
Lewoskrzydłowy: Casper Mortensen (Barcelona Lassa)
Lewe rozegranie: Oliver Rabek (Tatran Presov)
Środek rozegrania: Aidenas Malasinskas (Motor Zaporoże)
Prawe rozegranie: Alex Dujshebaev (PGE VIVE Kielce)
Prawoskrzydłowy: Valter Chrintz (IFK Kristianstad)
Obrotowy: Michael Knudsen (Bjerringbro-Silkeborg)

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze