Znamy wszystkich finalistów ME U-21

Piłka nożna

Reprezentacja młodzieżowa Austrii jako ostatnia, po wygranym barażu z Grecją, awansowała do przyszłorocznych mistrzostw Europy do lat 21. Wcześniej tego dnia awans wywalczyli polscy piłkarze, którzy okazali się lepsi w dwumeczu o Portugalczyków.

Austriacy dwukrotnie pokonali Greków po 1:0, najpierw na wyjeździe, a we wtorek u siebie.

 

Z kolei biało-czerwoni ulegli wprawdzie w miniony piątek w Zabrzu Portugalczykom 0:1, ale we wtorkowym rewanżu w Chaves zwyciężyli 3:1.

 

"Piłka to pasja, zwycięstwa i porażki. Dzisiaj brawa dla naszej U-21. Nikt Wam tego nie podarował i nikt Wam tej przygody nie odbierze" - napisał na Twitterze prezes PZPN Zbigniew Boniek.

 

Bezpośredni awans do turnieju, który w dniach 16-30 czerwca 2019 roku odbędzie się we Włoszech i San Marino, uzyskało dziewięciu zwycięzców grup - Anglia, Belgia, Chorwacja, Dania (wygrała "polską grupę"), Francja, Hiszpania, Niemcy, Rumunia i Serbia, a po barażach - wspomniane drużyny Polski i Austrii. Wśród 12 uczestników MME znajdzie się także współgospodarz imprezy - Italia.

 

Losowanie grup mistrzostw Europy U-21 zaplanowano na 23 listopada w Bolonii. Początek o godz. 18.

 

Turniej finałowy będzie jednocześnie kwalifikacjami do igrzysk olimpijskich 2020 w Tokio. Do Japonii polecą cztery najlepsze zespoły. 

 

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze