NBA: Wojownicy tracą moc

Broniący tytułu koszykarze Golden State Warriors przegrali czwarty z rzędu mecz w lidze NBA. Tym razem u siebie z Oklahoma City Thunder 95:123. Serię niepowodzeń "Wojowników" mogą tłumaczyć brakiem kilku podstawowych zawodników. Ponownie nie zagrali kontuzjowani Stephen Curry i Draymond Green. Pierwszy raz po zmianie klubu do Cleveland przyjechał LeBron James i poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa nad byłymi partnerami z Cavaliers.

Osłabieni brakiem kilku zawodników Golden State Warriors przeżywają poważny kryzys. Z 19 meczów tego sezonu przegrali aż siedem, a w środę ponieśli czwartą porażkę z rzędu. Tym razem dotkliwą, ulegając przed własną publicznością wiceliderowi Northwest Division Oklahoma City Thunder aż 28 punktami.

Tzw. triple-double zaliczył Russell Westbrook z ekipy Thunder - 11 punktów, 11 zbiórek i 13 asyst. Najskuteczniejszym koszykarzem gości był rezerwowy Dennis Schroder - 32 punkty, najwięcej w meczu. W zespole Warriors wyróżnili się Kevin Durant i Klay Thompson, którzy zdobyli po 27 punktów.

"Bohater powrócił" - powiedział trener Cavaliers Larry Drew, bo do swojego poprzedniego klubu, pierwszy raz po zmianie barw, przyjechał  LeBron James. W Cleveland został ciepło przyjęty przez kibiców oraz organizatorów meczu, ale sentymenty na tym się skończyły. James zdobył 32 punkty i miał bardzo wydatny wkład w zwycięstwo Los Angeles Lakers 109:105.

James występował w ekipie Cavaliers w latach 2003-10 i od 2014 roku. Przed obecnym sezonem przeszedł do drużyny z Miasta Aniołów.

Słynny koszykarz przebywał na parkiecie 36 minut. Poza zdobyczą punktową zaliczył 14 zbiórek i siedem asyst. Miał bardzo duży udział w odrobieniu przez jego zespół strat w decydującej kwarcie.

W ekipie słabo spisujących się w tym sezonie Cavaliers (bilans 2-14, ostatnie miejsce w Central Division) najskuteczniejsi okazali się Cedi Osman (21 pkt) i rezerwowy Jordan Clarkson (20).

Drużyna Lakers z dorobkiem 10 zwycięstw i 7 porażek zajmuje trzecie miejsce w Pacific Division.