Formuła 1: Bottas najszybszy na drugim treningu

Moto

Fin Valtteri Bottas (Mercedes GP) uzyskał najlepszy czas okrążenia na drugim treningu przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Abu Zabi, ostatnią rundą mistrzostw świata Formuły 1. Drugi wynik uzyskał najszybszy w pierwszej sesji Holender Max Verstappen (Red Bull).

Bottas, który rywalizuje z Verstappenem oraz z rodakiem Kimi Raikkonenem (Ferrari) o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu, uzyskał na drugim piątkowym treningu 1.37,236. Holender przegrał z Bottasem o 0,044 s, a przed południem zajął najwyższą lokatę czasem 1.38,491.

Wówczas udział w treningu wziął Robert Kubica, który dzień wcześniej podpisał kontrakt na 2019 rok z teamem Williams-Mercedes. W tym roku pełnił w tym zespole rolę kierowcy testowego i rozwojowego. Polak zajął ostatnie miejsce ze stratą ponad 4,5 s do Verstappena.

Po południu bolidy Williamsa prowadzili Kanadyjczyk Lance Stroll i Rosjanin Siergiej Sirotkin. Uzyskali dwa najgorsze czasy w całej stawce.

Pewny już piątego w karierze tytułu mistrzowskiego Brytyjczyk Lewis Hamilton (Mercedes GP) był dwukrotnie czwarty.

Niedzielny, kończący sezon wyścig rozpocznie się o godz. 14.10.