MKS nienajlepiej wszedł w obecny sezon Energa Basket Ligi. Dąbrowianie bardzo szybko wrócili jednak na właściwe tory - potrafili już wygrać z Arką Gdynia i BM Slam Stalą Ostrów Wlkp. Ostatnio pokonali na wyjeździe Trefl Sopot 80:70 - liderem ponownie był Trey Davis (20 punktów i 8 asyst), ale trzeba też docenić coraz lepszą formę Mathieu Wojciechowskiego (tym razem 17 punktów).

 

Polski Cukier ma za sobą pierwszą porażkę w obecnych rozgrywkach - w Warszawie lepsza okazała się Legia. Poza tym meczem torunianie radzą sobie jednak świetnie. Kontuzja Łukasza Wiśniewskiego wymusiła jednak zmianę w składzie, a do ekipy dołączył Michael Umeh. W swoim debiucie w wysoko wygranym spotkaniu z Miastem Szkła Krosno (95:70) rzucił 10 punktów i udowodnił, że może być ważnym elementem tej ekipy.

 

Kibice Energa Basket Ligi czekają już jednak przede wszystkim na pojedynek Treya Davisa z Robem Lowerym. Amerykanie w Energa Basket Lidze prezentowali się już w meczach, w których potrafili zdobywać sporo punktów, notowali efektowne asysty i trafiali naprawdę trudne rzuty. Ich bezpośrednie starcie z pewnością będzie kluczowe dla losów tej rywalizacji - bo to właśnie od nich często zależy tempo gry całych zespołów. Który lider poprowadzi swoją drużynę do zwycięstwa?

 

Przewagę pod koszami bez wątpienia będzie miał Polski Cukier. Przemysław Karnowski i Cheikh Mbodj to środkowi, którym mało która drużyna może się przeciwstawić. W MKS będą się starali to robić przede wszystkim Szymon Łukasiak i Michał Gabiński. Warto jednak pamiętać, że dąbrowianie pokonali już Arkę z Adamem Łapetą i Robertem Upshawem. Wtedy trener Jacek Winnicki w kluczowych momentach postawił na obniżenie składu, a ważną rolę spełniał Cleveland Melvin - przyniosło to sukces.

 

Na pewno ciekawie zapowiada się starcie Aarona Cela z Mathieu Wojciechowskim na pozycji silnego skrzydłowego. Obaj urodzili się we Francji, ale dzięki swoim korzeniom reprezentują Polskę. Więcej doświadczenia w kadrze ma oczywiście zawodnik Polskiego Cukru, ale koszykarz MKS dopiero debiutuje w EBL i być może, dzięki dobrej grze, wkrótce ponownie otrzyma powołanie od trenera Mike’a Taylora. Poza parkietem są przyjaciółmi, ale jak będzie na boisku?

 

Transmisja spotkania MKS Dąbrowa Górnicza - Polski Cukier Toruń w niedzielę w Polsacie Sport od 12.30.