Jak podano w krótkim komunikacie, Górski złożył rezygnację w sobotę, a na stanowisku pozostanie do końca listopada. - Bartoszowi Górskiemu dziękujemy za ogromne poświęcenie i lata wysiłku włożone w rozwój klubu oraz popularyzację siatkówki wśród podkarpackiej społeczności - podkreślono.

 

Rzeszowianie w ostatnich dwóch sezonach zawodzili w ekstraklasie. Jeszcze gorzej jednak wiedzie im się w tym sezonie - rozgrywki krajowe zaczęli od siedmiu porażek. W piątek przegrali u siebie z Indykpolem AZS Olsztyn 2:3. Po dziewięciu kolejkach mają na koncie sześć punktów i tylko jedno zwycięstwo. W międzyczasie na pozycji szkoleniowca Andrzej Kowala zastąpił Rumun Gheorghe Cretu.

 

W poniedziałek drużyna ze stolicy Podkarpacia rozpocznie udział w klubowych mistrzostwach świata. Będzie to jej debiut w imprezie tej rangi - występ zapewniła jej otrzymana od organizatorów tzw. dzika karta. W grupie B, która rozgrywać będzie swoje mecze właśnie w Rzeszowie, podopieczni Cretu zmierzą się z włoskim Trentino Volley, irańskim Khatamem Ardakan i brazylijską Sadą Cruzeiro.