ME piłkarek ręcznych: "Cudowne" ozdrowienie najlepszej Dunki

Piłka ręczna
ME piłkarek ręcznych: "Cudowne" ozdrowienie najlepszej Dunki
fot. PAP

Dania, grupowy rywal Polski w mistrzostwach Europy w piłce ręcznej kobiet została w październiku poważnie osłabiona po kontuzji kolana najlepszej zawodniczki Stine Jorgensen. Pomimo diagnozy, która wykluczała grę na ME, Dunka w rekordowo szybkim czasie doszła do zdrowia.

Dziennik "Ekstrabladet" nazwał to "cudem", ponieważ kontuzja kolana odniesiona 17 października miała zdaniem lekarzy wykluczyć piłkarkę Odense HB na co najmniej osiem tygodni nie tylko z gry, ale też treningów. Trener Dunek Klavs Bruun Joergensen nazwał to "ciosem w plecy", który może zaważyć o zdobyciu medalu.

 

Piłkarka, która jest kapitanem drużyny, zaczęła jednak po operacji łękotki 18 października dochodzić do zdrowia w tak szybkim tempie, że po czterech tygodniach rozpoczęła treningi, a przed tygodniem przyjechała na zgrupowanie w Kopenhadze. We wtorek wyleciała z drużyną do Francji.

 

ME odbędą się we Francji w dniach 29 listopada - 16 grudnia. Polki zostały rozlosowane w grupie A, a ich rywalkami będą Szwecja, Dania i Serbia. Dania zmierzy się z Polską w fazie grupowej w niedzielę.

 

„Stine już od tygodnia trenuje z zespołem na równych warunkach i wszystko wskazuje na to, że będzie grać od początku turnieju" - powiedział Klavs Bruun Joergensen.

 

Piłkarka gra w reprezentacji Danii od 2011 roku, a od 2016 pełni funkcję kapitana.

MC, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie