Cieślar, Kupczak i Słowiok wystąpią w Lillehammer

Inne
Cieślar, Kupczak i Słowiok wystąpią w Lillehammer
fot. PAP/EPA

Adam Cieślar, Szczepan Kupczak i Paweł Słowiok wystąpią w kolejnych zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej w Lillehammer - postanowił trener kadry narodowej Danny Winkelmann.

Poprzednio biało-czerwoni zaprezentowali się inauguracyjnych zawodach sezonu w fińskim Kuusamo. Najlepiej spisał się Paweł Słowiok, który był 25. Kupczak sklasyfikowany został na 37., Cieślar na 39., natomiast Wojciech Marusarz (AZS Zakopane) na 50. Słowiok, Kupczak i Slowiok startują w klubie AZS AWF Katowice.

 

Triumfował Austriak Mario Seidl, który był najlepszym zawodnikiem ostatniej Letniej Grand Prix wyprzedzając Norwega Jarla Magnusa Riibera i Niemca Johannesa Rydzeka.

 

W poprzednim sezonie Kryształowa Kula za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej przypadła Japończykowi Akito Watabe, który ukończył sobotnią rywalizację na 15. miejscu.

 

Znacznie lepiej poszło Polakom w konkursie drużynowym który ukończyli na szóstym miejscu. Wyprzedzili ich Niemcy, Japończycy, Norwegowie, Austriacy i Czesi. Do zwycięzców Polacy stracili 3.21,0. W skokach zajęli trzecie, a w biegu siódme miejsce.

 

W czwartek uczestnicy zawodów cyklu na obiektach olimpijskich w norweskim Lillehammer będą trenować i wezmą udział w kwalifikacjach.

 

Program kolejnych dni przedstawia się następująco:
  
  piątek     - skoki (HS 98) i bieg na 5 km
  sobota     - bieg na 10 km ze startu wspólnego i konkurs skoków HS 98
  niedziela  - kwalifikacje - skoki HS 140 i bieg na 10 km
  
MC, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze