KMŚ 2018: Siatkarze Trentino Volley ograli Sadę Cruzeiro

Sada Cruzeiro przegrała 1:3 z Trentino Volley w meczu grupy B Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy. W drugim środowym spotkaniu tej grupy Asseco Resovia zmierzy się z Khatam Ardakan. Zwycięstwo da drużynie z Podkarpacia miejsce w półfinale.

Pierwsza partia nie miała wielkiej historii. Drużyna z Belo Horizonte odskoczyła rywalom po serii bloków w środkowej części seta (15:9), później doszła jeszcze skuteczna zagrywka (20:14), które doprowadziły do wysokiej przewagi w końcówce. Dwa ostatnie punkty dla Sady uzyskał Taylor Sander (25:17).

Drugi set również długo toczył się przy przewadze Brazylijczyków (13:10, 20:17).  Po ataku blok-aut  Evandro Guerry Sada miała piłkę setową przy stanie 24:22.  Włosi zdołali jednak doprowadzić do rywalizacji na przewagi i wygrali tę wojnę nerwów. Aaron Russell wywalczył piłkę setową, a partię asem serwisowym zakończył Gabriele Nelli (26:28). Ogromną rolę w końcówce meczu odegrały również kapitalne obrony Jeni Grebennikova.

W trzeciej odsłonie przewagę utrzymywali siatkarze Trentino. Brazylijczycy długo gonili wynik, łapali kontakt z rywalami, ale nie byli  w stanie odrobić strat. Problemem była nieskuteczność Sandera w ataku. Końcówka przyniosła emocje. Po ataku Srecko Lisinaca zespół z Trydentu miał piłkę setową (21:24), ale w kolejnych akcjach na przestrzeloną zagrywkę Lisinaca asem odpowiedział Evandro (23:24). Wynik ustalił jednak Russell, przedzierając się przez blok rywali.

Set numer cztery również miał wyrównany przebieg. Siatkarze Sady odrobili straty i od stanu 15:15 oglądaliśmy walkę punkt za punkt. Partię zakończyła rywalizacja na przewagi, z której zwycięsko wyszli siatkarze Trentino. As  Simone Giannelliego oraz skuteczny blok dały ekipie z Italii decydujące punkty (25:27). Ekipa z Włoch wygrała całe spotkanie i zapewniła sobie awans do półfinału.

Wyniki, terminarz i plan transmisji grupy B KMŚ siatkarzy 2018:

2018-11-26: Trentino Volley – Khatam Ardakan 3:0 (25:19, 25:15, 25:19)
2018-11-26: Asseco Resovia – Sada Cruzeiro 3:2  (23:25, 25:18, 25:23, 24:26, 17:15)

2018-11-28: Sada Cruzeiro – Trentino Volley 1:3 (25:17, 26:28, 23:25, 25:27)
2018-11-28: Khatam Ardakan – Asseco Resovia (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

2018-11-29: Asseco Resovia – Trentino Volley (czwartek, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
2018-11-29: Khatam Ardakan – Sada Cruzeiro (czwartek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport Extra).