Asseco Resovia w półfinale KMŚ 2018!

Siatkówka

Siatkarze Asseco Resovii wygrali z irańskim Khatam Ardakan 3:0 w spotkaniu 2. kolejki grupy B Klubowych Mistrzostw Świata. Taki wynik oznacza, że ekipa z Rzeszowa, wraz z Trentino Volley, awansowała z tej grupy do półfinału.

Drużyna z Rzeszowa rozpoczęła to spotkanie od falstartu (0:4) i długo goniła wynik, walcząc przede wszystkim z własnymi słabościami (osiem błędów własnych w całym secie). Straty udało się odrobić po asie serwisowym Thibault Rossarda (11:11). Później gospodarze utrzymywali jeden-dwa punkty przewagi (17:15, 19:17) i wygrali kluczowe akcje w końcówce. David Smith wywalczył piłkę setową, a autowy atak Ramina Khani zakończył pierwszą partię (25:21).

 

Set numer dwa rozpoczął się po myśli rzeszowian (5:2 – znów w polu zagrywki błysnął Rossard), którzy jednak szybko stracili przewagę (7:7). Później ta historia się powtórzyła – przewaga Asseco Resovii ponownie stopniała (17:17). W końcówce błysnął Damian Schulz, który popisał się dwoma asami serwisowymi i wywalczył piłkę setową po skutecznym ataku. Wynik tej partii na 25:21 ustalił Mateusz Mika.

 

W trzeciej odsłonie siatkarze Khatam Ardakan dotrzymywali kroku gospodarzom jedynie do stanu 6:6. Potem ułatwili zadanie siatkarzom z Rzeszowa, seryjnie myląc się w ataku. Asseco Resovia zaczęła budować przewagę (15:7), która w pewnym momencie wynosiła już dziesięć oczek (18:8). W tej sytuacji w końcówce obyło się bez zbędnych emocji. Rossard wywalczył piłkę meczową, a Mika zakończył to spotkanie (25:11). 

 

Podopieczni trenera Gheorghe Cretu w starciu z czołową drużyną Azji zaprezentowali się bardzo przeciętnie, ale wykonali zadanie. Zwycięstwo dało im awans do czołowej czwórki KMŚ 2018. 

 

Najwięcej punktów: Thibault Rossard (19), Damian Schulz (13), David Smith (10) – Asseco Resovia; Ghasem Karkhaneh (9) – Khatam. Gospodarze lepiej punktowali w każdym elemencie: atak (37–25), blok (10–2), zagrywka (11–0! Po 3 asy Rossarda, Schulza i Możdżonka, 2 Smitha); popełnili jednak więcej błędów własnych od rywali (25–20).

 

Asseco Resovia – Khatam Ardakan 3:0 (25:21, 25:21, 25:11)

 

Asseco Resovia: Marcin Możdżonek, Kawika Shoji, David Smith, Damian Schulz, Mateusz Mika, Thibault Rossard – Luke Perry (libero).
Khatam: Mohammad Hassan, Akbar Velaei, Ali Tabari, Adel Gholami, Ghasem Karkhaneh, Mohammad Taher Vadi – Farhad Nazari Afshar (libero) oraz Ramin Khani Molahajiloo, Bahman Jahandideh, Tayeb Einisamarein.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie