KMŚ 2018: Porażka Asseco Resovii na zakończenie fazy grupowej

Siatkarze Asseco Resovii przegrali 0:3 z Trentino Volley w meczu ostatniej kolejki fazy grupowej Klubowych Mistrzostw Świata. Obie drużyny miały już wcześniej zapewniony awans do półfinału.

Tuż przed meczem klub ze Szczecina ogłosił na Twitterze, że w spotkaniu z Treflem Gdańsk nie wystąpią również środkowy Aleksander Maziarz, kanadyjski przyjmujący Nicholas Hoag oraz czeski rozgrywający Lukas Tichacek. Ta trójka zawodników, podobnie jak wcześniej Kurek, rozwiązała kontrakty ze Stocznią Szczecin za porozumieniem stron.

Pierwszą partię dobrze rozpoczęli siatkarze z Rzeszowa (4:1), ale gra szybko się wyrównała i wynik długo oscylował wokół remisu (5:5, 12:12, 19:19). Set zakończył się rywalizacją na przewagi, z której zwycięsko wyszła ekipa z Italii. Na serwis Jakuba Jarosza w siatkę odpowiedział asem serwisowym Luca Vettori (24:26).

Druga odsłona również miała wyrównany przebieg, a żadna z drużyn długo nie była w stanie wypracować znaczącej przewagi. Decydujące punkty znów padły łupem przyjezdnych, którzy zakończyli seta skutecznym blokiem na Nicolasie Szerszeniu (23:25). Set numer trzy toczył się już przy wyraźnej przewadze siatkarzy Trentino Volley i zakończył się porażką rzeszowian 20:25.

W sobotnich półfinałach, które zostaną rozegrane w Częstochowie, Asseco Resovia zmierzy się z Cucine Lube Civitanovą, natomiast siatkarze Trentino zagrają z Fakiełem Nowy Urengoj.

Asseco Resovia – Trentino Volley 0:3 (24:26, 23:25, 20:25)

Resovia: Bartłomiej Lemański, Rafael Redwitz, Jakub Jarosz, Nicolas Szerszeń, Rafał Buszek, Dawid Dryja – Luke Perry (libero) oraz Damian Schulz, Thibault Rossard.
Trentino: Simone Gianelli, Luca Vettori, Uros Kovacevic, Maarten Van Garderen, Davide Candellaro, Srecko Lisinac – Jenia Grebennikov (libero) oraz Nicola Daldello.