PlusLiga: Osłabiona Stocznia przegrała z Treflem

W zaległym meczu pierwszej kolejki PlusLigi siatkarze Stoczni Szczecin przegrali z Treflem Gdańsk 0:3. Spotkanie zostało rozegrane w cieniu kłopotów finansowych Stoczni, w wyniku których z klubem rozstało się w czwartek czterech zawodników.

Bartosz Kurek, a po nim Nicholas Hoag, Aleksander Maziarz oraz Lukas Tichacek rozwiązali kontrakty za porozumieniem stron. W tej sytuacji trener Michał Mieszko Gogol mógł podczas meczu z Treflem skorzystać z usług dziesięciu siatkarzy.

Pierwszy set był bardzo wyrównany, a szczecinianie, mimo kłopotów, potrafili pokazać trochę dobrej siatkówki. Wynik długo oscylował wokół remisu, w końcówce jednak górą byli skuteczniejsi w ataku siatkarze Trefla. Maciej Muzaj kończąc kontrę, dał swej drużynie piłkę setową (22:24), a Nikola Mijailović wywalczył ostatni punkt (23:25).

W drugiej odsłonie już od początku ton wydarzeniom na boisku nadawali goście (1:5, 4:9). Takie otwarcie ustawiło seta, a gospodarze nie byli w stanie zmniejszyć dystansu do rywali. Patryk Niemiec wywalczył piłkę setową przy stanie 17:24, siatkarze Stoczni obronili się w trzech kolejnych akcjach, ale skuteczny atak Muzaja zakończył seta (20:25).

Trzecia partia toczyła się początkowo przy przewadze Trefla. Gospodarze uzyskali przewagę po wygraniu trzech akcji z rzędu (11:10), ale niedługo później trzy piłki padły łupem gdańszczan (12:15). Stocznia goniła wynik, ale końcówka należała do przyjezdnych. Przestrzelona zagrywka Simona Van De Voorde dała im piłkę meczową (20:24), a wynik trzeciej odsłony ustalił Muzaj (21:25).

Najwięcej punktów: Simon van de Voorde (12), Matej Kazijski (11), Bartłomiej Kluth (11) – Stocznia; Maciej Muzaj (21), Ruben Schott (10) – Trefl. Gospodarze lepiej punktowali zagrywką (8–5), przyjezdni w ataku (34–45) i bloku (4–7). MVP: Maciej Muzaj.

Kolejny mecz Stoczni zaplanowano na sobotę 8 grudnia. Drużyna ze Szczecina ma zmierzyć się z Chemikiem w Bydgoszczy. Czy dojdzie do tej konfrontacji, a jeśli tak, to w jakim składzie wystąpi Stocznia? Być może w najbliższych dniach otrzymamy odpowiedź na te pytania.

Stocznia Szczecin – Trefl Gdańsk 0:3 (23:25, 20:25, 21:25)

Stocznia: Janusz Gałązka, Matej Kazijski, Bartłomiej Kluth, Nikołaj Penczew, Simon van de Voorde, Łukasz Żygadło – Nicolas Rossard (libero) oraz Adrian Mihułka (libero), Asparuh Asparuhow, Marcin Wika.
Trefl: Marcin Janusz, Nikola Mijailovic, Maciej Muzaj, Patryk Niemiec, Piotr Nowakowski, Ruben Schott – Maciej Olenderek (libero) oraz Miłosz Hebda.