PŚ w kombinacji: Słowiok znów z punktami. Riiber najlepszy

Paweł Słowiok zajął 19. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kombinacji norweskiej, które odbyły się w Lillehammer. Zwyciężył Norweg Jarl Magnus Riiber, który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Reprezentant gospodarzy wyprzedził zaledwie o 0,1 s Niemca Erica Frenzela, a o 5,7 s prowadzącego po pierwszej części zmagań Austriaka Franza-Josefa Rehrla (miał dopiero 38. czas biegu).

Słowiok po skoku zajmował 12. miejsce. Jeszcze lepiej z Polaków spisał się na skoczni Szczepan Kupczak - był wówczas czwarty.

Obaj Polacy spadli w klasyfikacji po biegu na dystansie 5 km. Ostatecznie Słowiok zajął 19. miejsce, a Kupczak 27. (miał 49. czas biegu). Nieco wyżej - na 25. pozycji - uplasował się Adam Cieślar.

Na inaugurację Pucharu Świata Słowiok zajął w ubiegłą sobotę w fińskim Kuusamo 25. miejsce, a dzień później Polacy uplasowali się drużynowo na szóstej pozycji.