Urban został wybrany wioślarskim trenerem roku

Inne
Urban został wybrany wioślarskim trenerem roku
fot. PAP

Opiekun żeńskiej kadry Jakub Urban został wybrany najlepszym trenerem mijającego roku przez Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Z kolei jego podopieczne z osady czwórki podwójnej otrzymały puchar za najlepsze wyniki uzyskane w minionym sezonie.

Kapituła PZTW w tym roku nie miała wątpliwości, do kogo ten tytuł powinien trafić. Osady prowadzone przez Urbana i jego asystenta Michała Kozłowskiego zdobywały medale na najważniejszych imprezach w tym sezonie. Czwórka podwójna w składzie: Maria Springwald, Agnieszka Kobus-Zawojska, Katarzyna Zillmann, Marta Wieliczko zdobyła tytuł mistrzyń Europy i świata.

 

Wyniki plebiscytu ogłoszono podczas corocznej kursokonferencji trenerów i instruktorów w Poznaniu.

 

- Nie powiem, żebym był zaskoczonym tym wyborem, gdyż wyniki osiągane przez osady były naprawdę dobre. Cały rok uważam za bardzo udany. Wyróżnienie to traktuje jako też bodziec do dalszej pracy i postaram się nie zawieść w kolejnym roku - powiedział PAP Urban.

 

Polskie wioślarki niedawno zostały wybrane w prestiżowym plebiscycie międzynarodowej federacji żeńską osadą roku. "Dla mnie to ogromny powód do dumy. To dopiero druga żeńska polska osada, która została doceniona w ten sposób przez FISA" - podkreślił.

 

Szkoleniowiec w imieniu swoich zawodniczek odebrał też puchar ufundowany przez Prezydenta RP dla osady, która osiągała najlepsze wyniki w 2018 roku.

 

Przed rokiem kapituła PZTW wyróżniła dwa duety trenerskie - Urbana i Kozłowskiego oraz Aleksandra Wojciechowskiego i Roberta Sycza.

 

39-letni Urban dwa lata temu przejął kadrę kobiet po Marcinie Witkowskim, a wcześniej pracował z reprezentacją młodzieżową. Jest również trenerem klubowym w Wiśle Grudziądz. Witkowski, który siedmiokrotnie wygrywał plebiscyt PZTW, od listopada 2016 roku pracuje z kadrą Niemiec. 

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze