Włoski finał Klubowych Mistrzostw Świata siatkarzy!

W drugim półfinale Klubowych Mistrzostw Świata Trentino Volley wygrało z Fakiełem Nowy Urengoj 3:1. W niedzielnym finale dojdzie więc do starcia dwóch włoskich drużyn: Trentino zagra z Cucine Lube Civitanova. W meczu o brązowy medal Fakieł zmierzy się z Asseco Resovią.

Pierwszy set spotkania Fakieł – Trentino miał bardzo wyrównany przebieg. Obie ekipy do stanu 21:21 walczyły punkt za punkt i żaden z rywali nie był w stanie zbudować znaczącej przewagi. Kluczowe akcje tej partii padły łupem Rosjan, a seta zakończył skuteczny atak Dmitrija Wołkowa (22:25).

Na pierwszej odsłonie emocje w tym spotkaniu właściwie się skończyły, bo w trzech kolejnych grała już tylko jedna drużyna. Siatkarze Trentino Volley rozblili rywali w drugiej partii (25:14), w trzeciej potwierdzili swą dominację (25:16), a w czwartej dobili pogrążonych w marazmie rywali. Pomyłka Wołkowa w polu serwisowym zakończyła ten mecz (25:19).

Trentino Volley to najbardziej utytułowana drużyna w historii Klubowych Mistrzostw Świata. Na swym koncie ma cztery triumfy wywalczone w latach 2009–12, a do tego dwukrotnie sięgnęła po brąz. Dwie włoskie drużyny zagrają w finale po raz drugi w historii. Pierwszy raz miało to miejsce w 1992 roku, gdy Mediolanum Mediolan pokonał Sisley Treviso.

Trentino Volley – Fakieł Nowy Urengoj 3:1 (22:25, 25:14, 25:16, 25:19)