Russell z nagrodą MVP Klubowych Mistrzostw Świata 2018

Siatkarze Trentino Volley wygrali Klubowe Mistrzostwa Świata 2018, pokonując w Częstochowie Cucine Lube Civitanova 3:1. Najlepszym zawodnikiem (MVP) turnieju został Aaron Russell – przyjmujący drużyny z Trydentu.

Nagrody indywidualne odebrało czterech zawodników Trentino (Simone Giannelli, Uros Kovacević, Jenia Grebennikov), trzech Lube (Cwetan Sokołow, Robertlandy Simon, Dragan Stanković) oraz jeden z trzeciej drużyny turnieju – Fakieła Nowy Urengoj (Dmitrij Wołkow).

Wybrany najlepszym graczem imprezy Russell to 25-letni przyjmujący ekipy z Trydentu oraz reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Był najlepiej punktującym zawodnikiem meczu finałowego – uzyskał 20 oczek (18 atak + 1 zagrywka + 1 blok).

Klubowe Mistrzostwa Świata 2018 rozegrano w trzech polskich miastach (Płock, Rzeszów, Częstochowa) od 26 listopada do 2 grudnia. Wśród ośmiu drużyn zagrało dwóch reprezentantów Polski. Tuż za podium uplasowała się Asseco Resovia, natomiast PGE Skra Bełchatów zakończyła rywalizację na fazie grupowej.