Ostatnia w tym roku gala na polskich ringach reklamowana jest pod hasłem „Wojna Domowa”. W radomskiej hali MOSiR dojdzie do kilku  wyjątkowo ciekawie zapowiadających się walk z udziałem krajowych pięściarzy, na czele z zajmującym pierwsze miejsce w komputerowym rankingu boxrec Parzęczewskim (21-1, 14 KO) i plasującym się na czwartej pozycji w tym zestawieniu Sękiem (28-4-3, 10 KO).

 

- Po trzech zwycięstwach odniesionych od marca do maja, miałem półroczną przerwę w startach, ale nie próżnowałem w tym czasie, tylko solidnie trenowałem. Kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się o propozycji pojedynku z Darkiem Sękiem, nie miałem wątpliwości, że to będzie interesująca rywalizacja i dla nas, zawodników, i dla kibiców – powiedział pochodzący z Częstochowy Parzęczewski, który pas mistrza Polski wywalczył w marcu, pokonując Andrzeja Sołdrę.

 

Z problemami zdrowotnymi uporał się zaliczany do polskiej czołówki kategorii junior ciężkiej Adam Balski (12-0, 8 KO). Jego rywalem w Radomiu będzie Serhij Radczenko (7-2, 2 KO), który na początku roku miał na „deskach” Krzysztofa Głowackiego (31-1, 19 KO) – obecnie mistrza świata interim (tymczasowego) WBO, a wcześniej pełnoprawnego czempiona tej federacji. W tym roku Balski stoczył tylko jedną walkę. Radczenko przegrywał z Głowackim i Michałem Cieślakiem (17-0, 11 KO), a niedawno w Kijowie znokautował Gruzina Archila Grigolashviliego.

 

Radomianin Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) zmierzy się z pochodzącym z ukraińskiego Czerwonogrodu, a mieszkającym na Śląsku Mykołą Vovkiem (13-3, 9 KO). Żeromiński łączy uprawianie boksu z grą w piłkarskiej drużynie Wisła Chotcza w radomskiej B-Klasie. W rundzie jesiennej strzelił pięć bramek (w tym hat-trick).

 

Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO), który kilka lat temu miał okazję sparować ze słynnym Floydem Mayweatherem Jr, spotka się w rewanżowej walce z Damianem Wrzesińskim (14-1-2, 5 KO). W kwietniu ogłoszono remis. W innych pojedynkach 22 grudnia Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) skrzyżuje rękawice z bokserem z Tanzanii Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO), a z kolei rywalem Damiana Jonaka (40-0-1, 21 KO) będzie Amerykanin Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO).

 

Transmisja Gali MB Boxing Night "Wojna Domowa" w Polsacie Sport 22 grudnia o godzinie 20.00