Balski powraca do ringu po cennej wygranej z Denisem Grachevem na ostatniej gali Polsat Boxing Night. Wcześniej w swoim rekordzie zapisał wygrane z Demetriusem Banksem, Łukaszem Janikiem oraz Tarasem Oleksiejenko. Podopieczny Gusa Currena w kolejnym pojedynku miał zmierzyć się z Nikodemem Jeżewskim, ale ten ze względu na napięty kalendarz zrezygnował z konfrontacji z Balskim. Ostatecznie w Radomiu 28-latek z Kalisza zmierzy się z wymagającym i niebezpiecznym Siergiejem Radczenko.


Ukrainiec na polskiej ziemi już zdołał pokazać, że może sprawić kłopoty każdemu pięściarzowi znad Wisły. W lutym zdołał posłać na deski mistrza świata Krzysztofa Głowackiego i w Nysie był bardzo blisko sprawienia ogromnej niespodzianki. 31-latek miał okazję mierzyć się również z Michałem Cieślakiem. Do Polski powraca po siódmej wygranej w karierze i z ogromnym apetytem na kolejny świetny występ przed polską publicznością.


Walka została zakontraktowana na osiem rund w kategorii junior ciężkiej.

 

Bilety na galę dostępne na ebilet.pl.


O gali MB Boxing Night: „Wojna Domowa”:


Po galach z cyklu Polsat Boxing Night oraz wydarzeniu "Noc Wojowników" przyszła pora na kolejne pięściarskie święto. Grupa MB Promotions prowadzona przez Mateusza Borka organizuje kolejne sportowe wydarzenie. Poprzednie wydarzenia organizowane przez MB Promotions cieszyły się wielkim zainteresowaniem i przede wszystkim przyniosły sporą dawkę sportowych emocji stojących na najwyższym poziomie. 22 grudnia z pewnością poziom zostanie utrzymany, a tytuł gali – „Wojna Domowa” - zapowiada konfrontacje polsko-polskie, które z pewnością podniosą jeszcze o kilka stopni temperaturę konfrontacji.

W walce wieczoru dojdzie do konfrontacji na szczycie kategorii półciężkiej w naszym kraju. W bardzo ciekawie zapowiadającym się pojedynku Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) zmierzy się z Dariuszem Sękiem (27-4-3, 9 KO). Popularny "Arab" miał bardzo intensywne pierwsze półrocze - stoczył trzy pojedynki walcząc praktycznie miesiąc za miesiącem. Bardziej doświadczony Sęk będzie dla niego jednak największym i najbardziej wymagającym rywalem w karierze Parzęczewskiego.

Wystąpią także lokalni Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) oraz Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO). W karcie walk znalazło się również miejsce dla rewanżowego starcia Damiana Wrzesińskiego (14-1-2, 5 KO) z Michałem Chudeckim (11-2-2, 3 KO). Pierwsza ich konfrontacja nie przyniosła rozstrzygnięcia, a obaj pięściarze zapowiadają jeszcze lepsze widowisko i tym razem nie zamierzają werdyktu pozostawiać w rękach sędziów.

Na ringu pojawi się również niepokonany i niezwykle doświadczony Damian Jonak (40-0-1, 21 KO), którego rywalem będzie Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO).

Karta walk gali "Wojna Domowa":

Robert Parzęczewski (21-1, 14 KO) vs Dariusz Sęk (28-4-3, 10 KO)
Damian Jonak (40-0-1, 21 KO) vs Andrew Robinson (21-4-1, 6 KO)
Adam Balski (12-0, 8 KO) vs Sergiej Radczenko (7-2, 2 KO)
Michał Żeromiński (13-4-1, 1 KO) vs Mikołaj Vovk (13-3, 9 KO)
Łukasz Wierzbicki (16-0, 6 KO) vs Twaha Kiduku (13-3-1, 7 KO)
Michał Chudecki (11-2-2, 3 KO) vs Damian Wrzesiński (14-1-2, 5 KO)
Rafał Grabowski (3-0, 1 KO) vs Kamil Młodziński (9-2-4, 5 KO)

 

Bilety na galę dostępne na ebilet.pl.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Adama Balskiego.