Sentymentalny komentarz Materli o Khalidovie: Mam nadzieję, że to nie koniec

Sporty walki

Jesteś najlepszym ambasadorem sportu. Nic już nie musisz, ale mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec - tak Michał Materla (27-6, 9 KO, 12 SUB) skomentował decyzję Mameda Khalidova (34-6-2, 13 KO, 17 SUB) o przejściu na emeryturę. Zawodnik z Olsztyna powiedział "pas" po sobotniej gali KSW 46.

Khalidov nie dał rady pokonał Narkuna w rewanżowym starciu na gali KSW 46. Tym razem przegrał jednogłośną decyzją sędziów. Tuż po walce zadziwił większośc fanów MMA, ogłaszając zakończenie sportowej kariery. Publiczność pożegnała go brawami, gdyż jego wkład w polskie mieszane sztuki walki jest ogromny.

 

Podziw o zawodniku z Olsztyna wyraziło już wiele osób. Zrobił to też Michał Materla, który miał okazję zmierzyć się z Khalidovem. W listopadzie 2015 roku w długo oczekiwanym pojedynku "Cipao" przegrał już po 31 sekundach.

 

- Wiele wspólnych doświadczeń, śmiechu, rywalizacji i rozmów. Dzisiaj jestesmy bardziej doświadczeni i mądrzejsi dzięki tym chwilom. Pewnie niektóre rzeczy zrobilibyśmy inaczej. Ale na tym polega życie wojownika, żeby stawiać czoła wszystkiemu, co przyniesie nam dzień w sporcie, jak i w życiu. Od ponad dekady nie przestajesz zadziwiać fanów MMA, mimo że polski "kibic" jest bardzo wymagający, a widzi tylko wierzchołek góry i czasami zbyt szybko i pochopnie potrafi ocenić i wydać "wyrok". Jesteś od początku najlepszym ambasadorem sportu i zbudowałeś solidny fundament dla przyszłych "gwiazd". Zrobiłeś wiele dla tego sportu i nie musisz już "nic", ale mimo wszystko mam nadzieję, że to jeszcze nie koniec - napisał.

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

@mamed_khalidov wiele wspólnych doświadczeń , śmiechu , rywalizacji i rozmów . Dzisiaj jesteśmy bardziej doświadczeni i mądrzejsi dzięki tym chwilom . Pewnie niektóre rzeczy zrobilibyśmy inaczej . Ale na tym polega życie wojownika , żeby stawiać czoła wszystkiemu co przyniesie nam dzień w sporcie jak i w życiu . Od ponad dekady nie przestajesz zadziwiać fanów MMA mimo że polski „kibic” jest bardzo wymagający a widzi tylko wierzchołek góry i czasami zbyt szybko i pochopnie potrafi ocenić i wydać „wyrok” . Jesteś od początku najlepszym ambasadorem sportu i zbudowałeś solidny fundament dla przyszłych „gwiazd” . Zrobiłeś wiele dla tego sportu i nie musisz już „nic” ale mimo wszystko mam nadzieje że to jeszcze nie koniec ...... MK

A post shared by Michał Materla (@michal_materla) on Dec 2, 2018 at 12:32pm PST

 

Czy życzenia Materli się spełnią i zobaczymy jeszcze Khalidova w klatce?

Skrót walki Khalidov - Narkun II w załączonym materiale wideo.

jb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie