Fabiański obronił trzeci rzut karny z rzędu w Premier League!

West Ham United wygrał drugi mecz z rzędu! Duży udział w wygranej z Cardiff City (3:1) miał Łukasz Fabiański, który przy stanie 0:0 obronił rzut karny wykonywany przez Joe Rallsa.

"Młoty" w poprzedniej serii gier niespodziewanie wysoko ograły Newcastle United (3:0) na wyjeździe. W 15. kolejce Premier League zadanie było teoretycznie łatwiejsze, gdyż do Londynu przyjechało Cardiff. Walijczycy w tym sezonie nie wygrali ani jednego spotkania na wyjeździe...

Mogło się to zmienić, gdyż w 35. minucie goście otrzymali rzut karny. Do piłki podszedł Joe Ralls i... nie zdobył bramki. Fabiański świetnie wyczuł jego intencje i pewnie wyłapał futbolówkę. Co ciekawe, to jego trzecia z rzędu obroniona jedenastka w Premier League! Wcześniej zatrzymał strzały Xherdana Shaqiriego oraz Gabriela Jesusa. Był wtedy piłkarzem Swansea City.

To podziałało motywująco na gospodarzy, którzy zaatakowali przede wszystkim po przerwie. Szybkie dwa gole strzelił Lucas Perez, a na 3:0 podwyższył Michail Antonio. Fabiański nie zdołał jednak utrzymać czystego konta, gdyż w piątej minucie doliczonego czasu honorowe trafienie dla gości zanotował Josh Murphy.

Wyniki:

Bournemouth - Huddersfield 2:1 (Wilson 5, Fraser 22 - Kongolo 38)
Brighton - Crystal Palace 3:1 (Murray 24 [rz.k.], Balogun 31, Andone 45+4 - Milivojevic 81 [rz.k.])
West Ham United - Cardiff City 3:1 (Perez 49, 54, Antonio 61 - Murphy 90+5)
Watford - Manchester City 1:2 (Doucoure 85 - Sane 40, Mahrez 51)