Plebiscyt Przeglądu Sportowego: Sylwetki Krawczuka, Krzewiny, Omelki i Zalewskiego

Lekkoatletyka

Trener dawał im dziesięć procent szans na... rekord Europy, a oni dokonali niemożliwego! Nigdy wcześniej Polacy nie byli rekordzistami świata w tej konkurencji. Kolejnymi kandydatami w Plebiscycie Przeglądu Sportowego są Łukasz Krawczyk, Jakub Krzewina, Rafał Omelko i Karol Zalewski.

Głosuj na Łukasza Krawczuka, Jakuba Krzewinę, Rafała Omelkę i Karola Zalewskiego w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego.

 

Jakub Krzewina zaczynał ostatnie okrążenie w finale sztafety 4x400 m w mistrzostwach świata w Birmingham. Wydawało się, że Polacy biegną po srebro, bo Amerykanin Vernon Norwood miał nad Polakiem dobre dziesięć metrów przewagi. Nagle pochodzący z Kruszwicy lekkoatleta włączył turbodoładowanie. Na ostatniej prostej wyprzedził rywala. Gdy za chwilę okazało się, że biało-czerwoni poprawili należący do USA rekord świata, publiczność wpadła w ekstazę.

 

– Miałem chrapkę, by utrzeć nosa Amerykanom. Gdy minutę po biegu chłopaki wykrzyknęli, że mamy ten rekord, moje niedowierzanie było ogromne – opowiadał w Birmingham biegnący na pierwszej zmianie Karol Zalewski.

 

Więcej o polskich lekkoatletach możecie przeczytać pod tym LINKIEM.

CM, Przegląd Sportowy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze