Nastroje Miedzi po ostatniej wygranej z Wisłą Kraków w lidze wyraźnie się poprawiły, bo udało się przerwać passę meczów bez wygranej, która wynosiła już dziewięć pojedynków. Na regenerację sił podopieczni trenera Dominika Nowaka przed spotkaniem w 1/8 Pucharu Polski z Śląskiem nie mieli dużo czasu, bo zaledwie dwa dni. Szkoleniowiec mówił, że właśnie na tym będzie się koncentrował, a sami piłkarze zapowiadali rewanż za niedawną wysoką porażkę w lidze aż 0:5.

 

Nie jest to pierwszy mecz Miedzi w Pucharze Polski z Śląskiem, bo oba zespoły mierzyły się z sobą w sezonie 2007/08. Spotkanie miało swoją dramaturgię i dopiero po dogrywce wrocławianie wygrali w Legnicy 3:2. Zespół ze stolicy Dolnego Śląska należy do rywali, którzy wybitnie nie leżą legniczanom. Ostatni raz udało im się pokonać lokalnego rywala w 1994 roku. Od tamtej pory w kolejnych 11 pojedynkach wygrywali Wojskowi.

 

Relacja na żywo z meczu Śląsk Wrocław - Miedź Legnica na Polsatsport.pl. Transmisja spotkania od godziny 16:45 w Polsacie Sport.