Jeśli chodzi o pozycję skrzydłowego, stołeczny klub jest zainteresowany sprowadzeniem Lukasa Haraslina z Lechii Gdańsk oraz Arvydasa Novikovasa z Jagiellonii Białystok. Zarówno Słowak, jak i Litwin są czołowymi postaciami tego sezonu w Ekstraklasie. Właśnie w dużej mierze postawa Haraslina sprawiła, że gdańszczanie są liderem Ekstraklasy. Zespół Piotra Stokowca ma aktualnie pięć punktów przewagi nad Legią, która jest wiceliderem. W najbliższą niedzielę oba zespoły w meczu na szczycie zmierzą się w Gdańsku.

 

22-latek urodzony w Bratysławie wystąpił w tym sezonie w 17 meczach, w których strzelił 3 gole oraz zanotował 7 asyst. Ponadto Słowak dorzucił jedno trafienie w Pucharze Polski. Kontrakt Haraslina z Lechią jest ważny do końca czerwca 2020 roku.

 

Z kolei Jagiellonia, której Novikovas wraz z Karolem Świderskim, jest najlepszym strzelcem plasuje się na trzeciej lokacie z punktem straty do Legii. W 15 występach ligowych gracz pochodzący z Wilna, zdobył 7 bramek i zaliczył 3 asysty. Umowa blisko 28-letniego litweskiego zawodnika z wicemistrzem Polski wygasa wraz z końcem grudnia przyszłego roku.