Jagiellonia została bez lidera obrony

Piłka nożna
Jagiellonia została bez lidera obrony
fot. Cyfrasport

Z powodu kontuzji kolana lider obrony Jagiellonii Ivan Runje w tym roku już nie zagra - poinformował w czwartek białostocki klub, powołując się na lekarza zespołu piłkarskiego wicemistrza Polski. Absencja chorwackiego stopera potrwa 6-8 tygodni.

Runje doznał kontuzji pod koniec pierwszej połowy wtorkowego meczu 1/8 finału piłkarskiego Pucharu Polski z Arką w Gdyni (Jagiellonia wygrała 2:0). Co prawda dograł do przerwy, ale w drugiej części gry zastąpił go Lukas Klemenz. Po tym meczu Chorwat nie pojechał już z zespołem do Krakowa na sobotni mecz z Wisłą, ale wrócił na specjalistyczne badania do Białegostoku.

 

Klub podał w czwartek, że badania wykazały, iż doszło do częściowego uszkodzenia więzadła krzyżowego przedniego, więzadła podkolanowo-strzałkowego oraz przyczepu mięśnia podkolanowego. Jak ocenił klubowy lekarz Krzysztof Koryszewski, przerwa w grze Runje potrwa od sześciu do ośmiu tygodni.

 

Oznacza to, że nie zagra on już w tegorocznych meczach piłkarskiej ekstraklasy. Nie wiadomo też, czy będzie mógł wziąć udział w przygotowaniach do drugiej części rozgrywek, które ruszą na początku lutego.

 

To drugi zawodnik podstawowego składu, którego na dłuższy czas traci sztab szkoleniowy Jagiellonii. W tym roku nie zagra też bowiem słoweński napastnik Roman Bezjak, który za brutalny faul na Marcusie Viniciusie w ligowym meczu z Arką (3:1), rozegranym w ubiegłym tygodniu w Białymstoku (kilka dni przed meczem pucharowym w Gdyni), został zdyskwalifikowany na cztery ligowe mecze.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze