Bargiel twarzą projektu "Zimowa Małopolska"

Zimowe
Bargiel twarzą projektu "Zimowa Małopolska"
fot. PAP

30-letni skiaplinista Andrzej Bargiel będzie twarzą zimowej kampanii promocyjnej Małopolski. Ogłaszając sportowca "ambasadorem zimowej Małopolski" województwo chce przyciągnąć jeszcze więcej turystów, ale i zachęcić do aktywnego trybu życia. W 2017 r. ten region odwiedziło prawie 16 mln turystów, o milion więcej niż rok wcześniej.

W tym roku Andrzej Bargiel jako pierwszy na świecie zjechał na nartach ze szczytu K2 (8611 m) do podstawy góry. Ma też na swoim koncie trzykrotne mistrzostwo Polski w skialpinizmie oraz trzecie miejsce w Pucharze Świata w tej dyscyplinie.

 

Na piątkowej konferencji prasowej sportowiec podkreślił, że pochodzi z Małopolski (z Łętowni w gminie Jordanów) i mieszka w niej, dlatego na sercu leży mu promocja tego regionu. "Mamy tu mnóstwo fantastycznych miejsc, w których możemy uprawiać sporty zimowe" – zaznaczył.

 

Bargiel będzie starał się także zachęcić młodych do aktywnego trybu życia, szczególnie do zainteresowania sportami zimowymi. "Kiedy byłem dzieckiem, to na wsi dzieciaki zjeżdżały na nartach po pobliskich górach. Teraz, jak jadę na wieś, to dzieciaków nie ma" – mówił zwracając uwagę na potrzebę oderwania najmłodszych od komputerów i telewizorów. "Sport, treningi są fajne. Czasami są kryzysy, nie chce się wyjść z domu, ale jak się człowiek przełamie, to widzi, że naprawdę było warto" - powiedział.

 

Młody sportowiec będzie promował Małopolskę i sporty zimowe podczas różnorodnych wydarzeń, współorganizowanych przez małopolski urząd marszałkowski. Aktywność Bargiela w ramach kampanii Małopolski obejmie m.in. zawody sportowe i udzielanie się w mediach społecznościowych.

 

Ambasador zimowej Małopolski zachęcił m.in. do udziału w inauguracji sezonu zimowego 2018/2019, która odbędzie się już 14 grudnia na stacji narciarskiej Słotwiny Arena w Krynicy-Zdroju oraz do śledzenia zmagań podczas lutowej XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach zimowych.

 

O walorach Małopolski w piątek opowiadał także wicemarszałek Tomasz Urynowicz. Wśród promocyjnych i edukacyjnych propozycji regionu wymienił m.in. projekt "Jeżdżę z głową", dzięki któremu uczniowie szkół podstawowych wezmą udział w zajęciach z bezpiecznego szusowania na stoku, prowadzonych przez doświadczonych instruktorów. "Jestem przekonany, że dzięki temu kolejne pokolenia Małopolan przekonają się, że lepiej spędzić ferie zimowe aktywnie, zamiast przed ekranem komputera lub telewizora" – powiedział.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie