Gamma w Chemiku Police

Siatkówka
Gamma w Chemiku Police
fot. Chemik Police

Sanja Gamma (Popović) od poniedziałku rozpocznie tygodniowe testy w Chemiku Police. Chorwatka występuje na pozycji atakującej. 35-letnia skrzydłowa jest znana polskim kibicom. Występowała m.in. w Dąbrowie, Muszynie i Łodzi. Wraz z Muszynianką wygrała Puchar CEV, uznano ją najlepszą zawodniczką meczu finałowego. Ostatnie lata spędziła w Turcji i we Włoszech. Od nowego tygodnia rozpocznie treningi z Chemikiem.

– Potrzebowaliśmy wzmocnienia na skrzydle i wydaje mi się, że znaleźliśmy wartościową zawodniczkę. Sanja jest doświadczoną skrzydłową, dlatego przyspieszona adaptacja w nowym klubie nie powinna stanowić dla niej kłopotu. Po tygodniowych testach podejmiemy decyzję – powiedział prezes klubu Paweł Frankowski.
 
Przymiarki Popović powiązane są z decyzją o przesunięciu Martyny Łukasik na pozycję przyjmującej. Decyzja została podjęta po konsultacjach z Jackiem Nawrockim, trenerem reprezentacji Polski.
 
– Pomysł kiełkował od dłuższego czasu. Kiedy rozpoczęliśmy rozmowy z Chemikiem, argumentacja przesunięcia Martyny na lewe skrzydło była logiczna i rozsądna. Konsekwencji zmiany pozycji nigdy nie da się przewidzieć, ale w przypadku Martyny jest spora szansa, że wyjdzie jej to na dobre. Czeka ją sporo pracy, dużo zmian i nauki nowych zachowań, ale jeśli uczyni to z niej lepszą zawodniczkę, to na pewno nie będzie to czas stracony – stwierdził Nawrocki.
 
Jak zmiany w klubie ocenił Marcello Abbondanza?
 
– Potrzebowaliśmy skrzydłowej zarówno do warunków meczowych, jak i do regularnego treningu. Mam nadzieję, że Sanja będzie dla nas wzmocnieniem. Jeśli chodzi o zmianę pozycji Martyny, to może być dobry pomysł. Martyna nie jest typową atakującą. Nie opiera swojej gry na siłowych atakach, w wielu przypadkach wybiera technikę. Jeśli okaże się, że jest cierpliwa i chce się uczyć, to w przyszłości może stać się ciekawą opcją na przyjęciu – powiedział trener Chemika.
RM, Chemik Police
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie