Wielka kontrowersja! Siatkarze ZAKSY wzburzeni, arbiter zszedł ze stanowiska (WIDEO)

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w meczu 10. kolejki PlusLigi pomiędzy ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i Aluron Virtu Wartą Zawiercie (3:1). Sędziowie, po weryfikacji wideo, stwierdzili błąd siatkarza gospodarzy, ale ich ocena wywołała sporo dyskusji...

Sytuacja miała miejsce w trzecim secie spotkania, przy stanie 17:13 dla ZAKSY. Gospodarze prowadzili, ale przegrali poprzednie akcje przy zagrywkach Mateusza Malinowskiego.

Tym razem udało się im przełamać serię rywali, a akcję skończył Łukasz Kaczmarek. Trener zawiercian Mark Lebedew poprosił jednak o weryfikację tej akcji, twierdząc, że rozgrywający ZAKSY grał w przestrzeni przeciwnika.

Po weryfikacji stwierdzono, że Benjamin Toniutti popełnił w tej sytuacji błąd, co spotkało się z protestami siatkarzy z Kędzierzyna-Koźla. Sytuacja była na tyle niejednoznaczna, że Jarosław Makowski – pierwszy sędzia tego meczu, wstał ze stanowiska i sam sprawdził zapis wideo.

Decyzji nie zmienił, punkt przyznano drużynie z Zawiercia, ale seta i tak wygrali gospodarze 25:17. Oni również zwyciężyli 3:1 w całym meczu.

Sytuacja w załączonym materiale wideo. Czy Waszym zdaniem Benjamin Toniutti popełnił błąd w tej akcji?