Lato o Greniu: Chciał zostać prezesem PZPN-u

Piłka nożna

Gościem kolejnego odcinka Cafe Futbol był wybitny reprezentant Polski, trzykrotny uczestnik mistrzostw świata oraz dwukrotny medalista tej imprezy Grzegorz Lato. Były prezes PZPN wraca pamięcią do swoich rządów w polskiej piłce oraz jego relacji z Kazimierzem Greniem.

Kazimierz Greń jako działacz PZPN działał w bliskich relacjach z Grzegorzem Lato, organizując mu kampanię wyborczą na stanowisko prezesa federacji, która przyniosła sukces. W 2009 roku próbował następnie obalić Lato z tejże prezesury, wcześniej samemu ubiegając się o fotel szefa polskiego związku.

 

- Jeśli chodzi o pana Grenia to jego aspiracja była jedna i zasadnicza - on chciał kiedyś zostać prezesem Polskiego Związku Piłki Nożnej. Jakim był prezesem na Podkarpaciu, to chyba dzisiaj wszyscy wiemy. Ma dzisiaj sprawy sądowe o wyprowadzenie ponad 800 tysięcy złotych z podkarpackiej federacji - powiedział Lato w Cafe Futbol.

 

Mimo wcześniejszej znajomości, obecne relacje Lato z Greniem nie są najlepsze, o czym świadczy dosadna wypowiedź byłego reprezentanta kraju. - Mój iloraz inteligencji nie pozwala, abym zajmował się panem Greniem, jego rządami lub wypowiedziami - skwitował.

 

Cała wypowiedź w załączonym materiale wideo.

KN, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie