PlusLiga: ONICO Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport Extra

Siatkówka
PlusLiga: ONICO Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn. Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. PAP

W ramach 11. kolejki PlusLigi wzmocnione dwoma wielkimi nazwiskami ONICO podejmie grający w kratkę Indykpol. Zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji będą gospodarze, jednak jak wiadomo, w sporcie wszystko jest możliwe. Transmisja meczu ONICO Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn w Polsacie Sport Extra.

ONICO w tym sezonie spisuje się bardzo dobrze. Drużyna prowadzona przez Stephane'a Antigę zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli PlusLigi i ustępuje miejsca jedynie sensacji - Cerradowi Czarnym Radom. Choć drużyny z Warszawy i Radomia mają na koncie tyle samo punktów, to za tymi drugimi przemawia korzystniejszy bilans setów. Cerrad Czarni mogą dodatkowo odskoczyć stołecznej drużynie, ponieważ mają do rozegrania jeszcze jeden zaległy mecz.

 

Najważniejszym wydarzeniem tego tygodnia było z pewnością dla ONICO dołączenie do zespołu dwóch gwiazd - MVP mistrzostw świata 2018 Bartosza Kurka oraz Nikołaja Penczewa. Obaj zawodnicy wylądowali w Warszawie po trzęsieniu ziemi, do którego doszło w hali Stoczni Szczecin. Targany problemami finansowymi klub nie był w stanie utrzymać w swoim składzie ściągniętych wcześniej gwiazd, w związku z czym większość z nich musiało znaleźć sobie nowy dom.

 

- ONICO zaoferowało mi to, na czym najbardziej mi zależało, czyli duży potencjał drużyny oraz wykwalifikowany sztab trenerski. Prezes był bardzo konkretny i wszystko zostało przedstawione bardzo przejrzyście - powiedział Kurek w rozmowie z Polsatem Sport.

 

Nie wiadomo czy wspomniana dwójka wyjdzie na parkiet już w meczu z Indykpolem, ale nawet bez nich warszawianie będą zdecydowanymi faworytami tego starcia. Zespół z Olsztyna gra bowiem w kratkę i ma na swoim koncie 4 zwycięstwa oraz sześć porażek. Przed 11. kolejką podopieczni Roberto Santilliego zajmują odległą, dziewiątą lokatę.

 

Transmisja meczu ONICO Warszawa - Indykpol AZS Olsztyn od godziny 20.30 w Polsacie Sport Extra.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie