Liga Europy: Jak Karius w finale Ligi Mistrzów! Fatalny błąd bramkarza Celtiku (WIDEO)

W maju tego roku w finale Ligi Mistrzów nie popisał sie Lorius Karius, przez którego gola strzelił Karim Benzema. W czwartek do podobnej sytuacji doszło w jednym z ważniejszych spotkań Ligi Europy. W roli antybohatera wystąpił bramkarz Celtiku Glasgow...

Szkoci potrzebowali punktu, by znaleźć się na drugim miejscu w grupie B, które zapewniłoby im awans do 1/16 finału Ligi Europy. Do Glasgow przyjechał FC Salzburg. Mistrz Austrii miał już pewny awans, więc mógł zagrać na luzie lub też mógł pomóc drużynie RB Lipsk. Niemcy w tym samym czasie grali u siebie z Rosenborgiem, a w przypadku swojej wygranej i porażki Celtiku, to właśnie gracze Ralf Rangnick zajęliby drugie miejsce.

Pierwsza połowa meczu w Szkocji nie przyniosła bramek, ale w drugiej do siatki trafił Munas Dabbur. W 78. minucie wydarzyło się jednak coś niespodziewanego. Craig Gordon, a więc doświadczony bramkarz, chciał zacząć akcję swojego zespołu, ale popełnił fatalny błąd. Jego szybkie rozpoczęcie gry przejął nadbiegający Fredrik Gulbrandsen. Po chwili strzelił gola na 2:0 dla Austriaków.

Sytuacja przypominała scenę z finału Ligi Mistrzów, kiedy Loris Karius w podobny sposób sprezentował bramkę Karimowi Benzemie.