Grupa kolarska CCC stawia na wiosenne klasyki i Tour de France

Inne
Grupa kolarska CCC stawia na wiosenne klasyki i Tour de France
fot. PAP/Abaca

Wiosenne klasyki oraz Tour de France będą najważniejszymi startami w przyszłym sezonie pierwszej polskiej grupy w elicie kolarskiej – CCC Team. Jej liderem będzie mistrz olimpijski z Rio de Janeiro Belg Greg Van Avermaet.

W piątek w miejscowości Denia koło Alicante zaprezentowano stroje drużyny w barwach pomarańczowo-czarnych, a dyrektor generalny Jim Ochowicz przedstawił cele sportowe.
 
„Wierzymy, że w wyścigach jednodniowych Greg znakomicie wywiąże się z roli lidera i że otrzyma silne wsparcie od całej drużyny. Z wielkich tourów najważniejszy dla nas będzie Tour de France, mimo że nie mamy w składzie kolarza na klasyfikację generalną. Liczymy na mocny start w Brukseli w jeździe drużynowej na czas” – podkreślił Ochowicz.
 
„Mamy nadzieję, że uda nam się zamknąć sezon z przynajmniej 20 zwycięstwami na koncie" – dodał.
 
CCC Team wchodzi do elity World Tour na miejsce dotychczasowej amerykańskiej ekipy BMC, która z końcem sezonu 2018 utraciła swojego sponsora tytularnego. W nowej drużynie pozostanie wielu zawodników BMC, na czele z Van Avermaetem, i wielu z działającego do tej pory na zapleczu elity polskiego zespołu CCC Sprandi Polkowice.
 
W nowej drużynie będą pracować masażyści i mechanicy, a także dyrektorzy sportowi z obu poprzednich ekip.
 
Kontrakty z CCC Team podpisało do tej pory 23 kolarzy, w tym pięciu Polaków: Paweł Bernas, Kamil Gradek, Łukasz Owsian, Szymon Sajnok i Łukasz Wiśniowski. Ten ostatni przeszedł do polskiej drużyny z brytyjskiej ekipy Sky. Pozostali startowali wcześniej w barwach CCC Sprandi Polkowice.
 
Licencja UCI World Tour umożliwia CCC Team starty we wszystkich największych wyścigach, łącznie z Tour de France. Dotychczas żadna polska drużyna nie rywalizowała w "Wielkiej Pętli".
 
Pierwszym sprawdzianem „Pomarańczowych” będzie inaugurujący cykl World Tour wyścig etapowy w Australii - Tour Down Under (15-20 stycznia).
RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie