Kolejny siatkarz Stoczni znalazł klub! Zagra w Indykpolu AZS

Siatkówka
Kolejny siatkarz Stoczni znalazł klub! Zagra w  Indykpolu AZS
fot. Cyfrasport

Wielokrotny reprezentant Polski w siatkówce Marcin Wika został nowym zawodnikiem Indykpolu AZS Olsztyn. Dotychczasowy przyjmujący Stoczni Szczecin podpisał z olsztyńskim klubem kontrakt do końca obecnego sezonu.

Jak poinformował w piątek Indykpol AZS, 35-letni Wika będzie reprezentował barwy tego zespołu do końca sezonu, występując z numerem 11 na koszulce. Z powodu problemów finansowych jego poprzedni klub Stocznia Szczecin po 9 rozegranych spotkaniach wycofał się z ekstraklasy.

 

"Ze względu na kontuzję Robberta Andringi, która wyklucza reprezentanta Holandii z rozgrywek przez kilka tygodni, trener Roberto Santilli poprosił władze klubu o pomoc w znalezieniu zawodnika, który pomoże nam w realizacji celu, jakim jest awans do najlepszej szóstki. Wybór trenera padł na Marcina Wikę, który jest doświadczonym zawodnikiem" - wyjaśnił prezes zarządu Piłki Siatkowej AZS UWM SA Tomasz Jankowski.

Wika to 33-krotny reprezentant Polski i uczestnik igrzysk olimpijskich w Pekinie. W 2004 r. zdobył z Jastrzębskim Węglem tytuł mistrza Polski. Trzy razy sięgał po tytuł wicemistrza kraju, a w 2008 r. zdobył Puchar Polski z Asseco Resovią. W swoim dorobku ma też złoto zdobyte w mistrzostwach Szwajcarii z PV Lugano w 2015 r.

 

W przeszłości reprezentował barwy m.in. Jastrzębskiego Węgla, AZS Częstochowa, Asseco Resovii Rzeszów, Delecty Bydgoszcz, PV Lugano i BBTS Bielsko-Biała. Jest to jego 15. sezon na ligowych parkietach, dotychczas rozegrał 351 meczów, w których zdobył blisko 2,5 tys. punktów.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze