Lekcja WF-u Siódmiaka. Gwiazdy zachęcały dzieci do aktywności fizycznej

Inne

Już po raz czwarty wicemistrz świata w piłce ręcznej Artur Siódmiak zaprosił najmłodszych do wzięcia udziału w Największej Lekcji WF-u. Gwiazdy sportu oraz ekranu zachęciły do aktywności fizycznej ponad 1500 dzieci.

Siódmiak już od czterech lat walczy o propagowanie wśród najmłodszych uprawiania sportu i prowadzenie zdrowego trybu życia. Co najważniejsze, szczytny cel osiągany jest za sprawą świetnej zabawy.

 

- To już czwarta edycja Lekcji WF-u Siódmiaka. Zaproszonych zostało ponad 1500 dzieci. Myślę, że zabawa jest świetna, wszyscy są weseli, a nam udało się stworzyć świetny, mikołajkowy klimat - powiedział organizator wydarzenia Artur Siódmiak.

 

Jak co roku Siódmiak zaprosił do akcji wiele gwiazd sportu oraz osób ze świata show-biznesu. W akcji wzięli udział m.in. Łukasz Kadziewicz oraz Tomasz Oświeciński.

 

- Pracując z dziećmi najczęściej muszę być na kolanach, by pokazywać pewne elementy sportu z ich poziomu, więc tym razem te centymetry mi nie pomagają. Apelujemy do rodziców, by dbali o sprawność fizyczną swoich dzieci i nie wypisywali zwolnień z tych zajęć, jeżeli nie ma takiej konieczności - powiedział ekspert i komentator Polsatu Sport Łukasz Kadziewicz.

 

Najsilniejszym człowiekiem w hali był rzecz jasna kulturysta oraz aktor - Tomasz Oświeciński, który z WF-em nie miał nigdy problemu i nie prosił rodziców o pisanie zwolnień.

 

- Ja z WF-u miałem same piątki, gdyż szóstek wtedy jeszcze nie było. Uwielbiałem ten przedmiot i już w sumie od trzydziestu lat zajmuję się sportem zawodowo. Naszym celem jest, by zachęcić dzieciaki do sportu i wyciągnąć je sprzed komputerów - powiedział z kolei Tomasz Oświeciński.

 

W załączonym materiale wideo wypowiedzi gwiazd biorących udział w wydarzeniu.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie