ME w short-tracku: Pech utytułowanego Holendra Knegta

Zimowe
ME w short-tracku: Pech utytułowanego Holendra Knegta
fot. PAP

Medalista igrzysk w Soczi i Pjongczangu w short-tracku Holender Sjinkie Knegt nie wystąpi w styczniowych mistrzostwach Europy w Dordrecht. Jak poinformowały miejscowe media, doznał poważnego urazu lewej nogi w wypadku z udziałem wózka widłowego.

Do pechowego zdarzenia doszło na podwórku u łyżwiarza w rodzinnej miejscowości Bantega na południu Fryzji. Przyczyną kontuzji był hamulec ręczny, który nie został zaciągnięty i wózek zjechał z niewielkiej pochyłości. Noga na krótko utknęła między pojazdem a drzwiami do przydomowego warsztatu. 29-letni Knegt nie ma niczego złamanego, lecz ucierpiały mięśnie w dolnej części lewej kończyny.

 

Reprezentant Holandii trafił do szpitala w pobliskim Heerenveen (w ten weekend w Pucharze Świata wystąpią tam łyżwiarze szybcy), gdzie stwierdzono "rozległe obrażenia mięśniowe" czterokrotnego mistrza świata. Knegta czeka przynajmniej kilkutygodniowa przerwa w treningach i startach.

 

Na olimpiadzie w Soczi w 2014 roku zdobył brązowy medal w wyścigu na 1000 metrów na krótkim torze, zaś cztery lata później w Pjongczangu wywalczył srebro na 1500 m.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie