Bundesliga: Wysoki triumf Bayernu. Dziesiąte trafienie Lewandowskiego (WIDEO)

W sobotnich meczach 15. kolejki Bundesligi tylko na jednym stadionie kibice nie doczekali się bramek. W pozostałych konfrontacjach goli nie brakowało. Bayern Monachium w pewnym stylu pokonał na wyjeździe Hannover 96 4:0, a jedno z trafień zanotował Robert Lewandowski, dla którego była to dziesiąta bramka w rozgrywkach.

Bawarczycy w środku tygodnia zapewnili sobie awans z pierwszego miejsca w fazie grupowej Champions League, remisując w Amsterdamie z Ajaksem 3:3, a w sobotnie popołudnie mierzyli się na wyjeździe z Hannoverem 96, który w tym sezonie spisuje się fatalnie i zamyka ligową stawkę.

Zdecydowanymi faworytami tej konfrontacji byli mistrzowie Niemiec, którzy w pełni zasłużenie wygrali 4:0. Już w 2. minucie wynik otworzył Joshua Kimmich, a jeszcze przed przerwą prowadzenie podwyższył David Alaba. W drugiej połowie przyjezdni dorzucili dwie kolejne bramki autorstwa Serge'a Gnabriego oraz Roberta Lewandowskiego, który strzałem głową zapisał w swoim dorobku dziesiątego gola w Bundeslidze i umocnił się w czołówce klasyfikacji strzelców. Dorobek kapitana reprezentacji Polski mógł być jeszcze lepszy, ale w samej końcówce spotkania... nie trafił do pustej bramki.

W innych meczach Agusburg zremisował z Schalke 1:1, Fortuna Dusseldorf poradziła sobie z Freiburgiem 2:0, natomiast nieoczekiwanie Stuttgart okazał się lepszy od Herthy Berlin 2:1. Tylko w starciu Hoffenheim z Borussią Moenchengladbach kibice nie zobaczyli bramek.