15-latek triumfował w wielkim finale World Tour

Liczący 15 lat i 172 dni japoński tenisista stołowy Tomokazu Harimoto triumfował w turnieju finałowego cyklu World Tour. W decydującym pojedynku w południowokoreańskim Incheon wygrał z Chińczykiem Lin Gaoyuanem 4:1.

Do tej pory w singlu najmłodszą zwyciężczynią wielkiego finału WT była Chinka, która w 2004 roku w Pekinie miała 16 lat i 148 dni.

W deblu rekord należy do Japonek Miu Hirano (14 lat i 244 dni) i Mimy Ito (14 lat i 54 dni) - wygrały w 2014 roku w Bangkoku, pokonując w grze o tytuł Natalię Partykę i Katarzynę Grzybowską-Franc. W niedzielę Ito zajęła pierwsze miejsce w Incheon w parze z Hiną Hayatą.

Z dwóch szans na wywalczenie trofeum, jedną wykorzystał pingpongista Dekorglassu Działdowo Wong Chun Ting. W deucie z Doo Hoi Kem triumfowali w grze mieszanej, zaś w deblu z byłym zawodnikiem Dojlidów Białystok Ho Kwan Kitem uplasowali się na drugiej pozycji.

W Grand Finals World Tour 2018 zabrakło polskich tenisistów stołowych. Pula nagród wyniosła milion dolarów. Zwycięzcy singla zarobili po 100 tys., a w deblu i mikście nagroda za pierwsze lokaty to 14 tys.