EBL: Arka Gdynia - BM Slam Stal. Transmisja w Polsacie Sport

Koszykówka
EBL: Arka Gdynia - BM Slam Stal. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Adam Łapeta jeszcze w poprzednim sezonie zdobywał srebrne medale Energa Basket Ligi z zespołem z Ostrowa, a teraz gra w Gdyni! Jak poradzi sobie z byłym MVP rozgrywek, Shawnem Kingiem? Transmisja meczu Arka - BM Slam Stal od 12:30 w Polsacie Sport.

Zarówno Arka, jak i BM Slam Stal przed obecnymi rozgrywkami przeszły poważne zmiany, Szczególnie dotyczy to zespołu z Gdyni, ponieważ pojawili się w nim obcokrajowcy - i to tacy z wysokiej półki! Ekipę z Ostrowa Wlkp. przejął trener Wojciech Kamiński, a w składzie pozostali tylko Michał Chyliński i Łukasz Majewski. Początek nowego sezonu Energa Basket Ligi obie drużyny mogą uznać za udany - mają bilans 7-2 i głód kolejnych zwycięstw.

 

Adam Łapeta po kilku latach wrócił do Trójmiasta i chce pomóc Arce w powrocie na czołowe miejsca w tabeli. Jego angaż to nie przypadek - w poprzednim sezonie, grając dla BM Slam Stali, pokazał, że może być czołowym środkowym rozgrywek. W zespole z Gdyni dostaje może trochę mniej minut na parkiecie, ale ciągle jest postrachem dla rywali. Teraz zagra przeciwko swojej byłej drużynie, a także przeciwko Shawnowi Kingowi. Ten ostatni był już MVP w sezonie 2016/2017, a jego obecne średnie - 13,1 punktu, 10,7 zbiórki i 2,3 asysty na mecz - sprawiają, że znowu może powalczyć o ten tytuł.

 

To może być też wyjątkowy mecz dla Przemysława Żołnierewicza. Po pięciu sezonach spędzonych w ekipie z Gdyni, gdzie z roku na rok robił spore postępy w swojej grze, postanowił zmienić otoczenie i zagrać w BM Slam Stali. W pewnym sensie jest to dla niego wyzwanie, ale także spora okazja do pokazania swojej wszechstronności. Teraz zagra przeciwko Joshowi Bosticowi, który na polskich parkietach oraz w Europucharze udowadniał ofensywną wartość i niezmiernie ważne doświadczenie.

 

Najlepszym strzelcem zespołu z Ostrowa Wlkp. jest Mike Scott. Zawodnik, który w przeszłości grał z powodzeniem na Litwie i w Chorwacji, świetnie odnalazł się w Energa Basket Lidze. To bardzo ofensywnie nastawiony rozgrywający, dobrze rozumiejący się z pozostałymi graczami. Na tej pozycji wspiera go przede wszystkim Daniel Szymkiewicz. Przed nimi trudne zadanie - James Florence i Krzysztof Szubarga również doskonale czują się w ataku, a trójki potrafią trafiać z naprawdę sporych odległości.

 

Transmisja spotkania Arka Gdynia - BM Slam Stal Ostrów Wlkp. w niedzielę od 12:30 w Polsacie Sport.

A.J., plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze