Milik uratował Napoli! Piękny gol z rzutu wolnego w doliczonym czasie gry

Arkadiusz Milik bohaterem Napoli! W ostatniej minucie spotkania z Cagliari kapitalnie przymierzył z rzutu wolnego, zapewniając swojej drużynie zwycięstwo 1:0.

Na reprezentanta Polski spadła duża krytyka po tym, co zrobił w ostatniej kolejce Ligi Mistrzów. W spotkaniu na Anfield z Liverpoolem, którego stawką było wyjście z grupy, zmarnował świetną sytuację w praktycznie ostatniej akcji spotkania. Jego uderzenie z kilku metrów obronił Alisson. Carlo Ancelotti postanowił jednak zaufać Milikowi, wystawiając go od pierwszej minuty w starciu ligowym z Cagliari.

Ostatnie trzy wizyty na Sardegna Arena kończyły się dla gości wyśmienicie. Zwycięstwa 5:0, 5:0 oraz 3:0 mogły jednak nieco uśpić czujność zawodników z Neapolu. Długimi minutami gospodarze pewnie bronili się przed kolejnymi atakami faworytów. W ostatniej minucie Dries Mertens przeprowadził solową akcję i został sfaulowany przed polem karnym.

Do rzutu wolnego podszedł Milik i pięknym uderzeniem nad murem zaskoczył Alessio Cragno. Napoli po wielkich męczarniach wywiozło cenne trzy punkty.

Dla reprezentanta Polski było to ósme trafienie w Serie A. 90 minut rozegrał również Piotr Zieliński.

Cagliari - Napoli 0:1 (0:0)

Bramka: Milik 90+1

Cagliari: Cragno - Pisacane (87 Cigarini), Romagna (80 Andreolli), Klavan, Padoin - Farago, Bradaric, Ionita - Barella - Farias (69 Sau), Joao Pedro.

Napoli: Ospina - Malcuit (80 Callejon), Maksimovic, Koulibaly, Ghoulam - Allan, Diawara (62 Mertens) - Ounas (71 Insigne), Ruiz, Zieliński - Milik.

Żółte kartki: Padoin, Sau - Maksimovic, Insigne.