Fin wzmocnił Pogoń Szczecin

Piłka nożna
Fin wzmocnił Pogoń Szczecin
fot. Cyfrasport

Santeri Hostikka został nowym piłkarzem Pogoni Szczecin. Piłkarz, mający za sobą występy w reprezentacji Finlandii U-21, podpisał 3,5-letni kontrakt. - Wierzymy w tego chłopaka - można było usłyszeć w Szczecinie.

Hostikka ostatnio zakładał koszulkę FC Lahti. Do "Dumy Pomorza" trafił na zasadzie wolnego transferu po tym, jak wygasł jego kontrakt. Będzie pierwszym Finem w historii Pogoni Szczecin.

 

- Santeri nie przyszedł do nas za darmo, ponieważ musimy wypłacić ekwiwalent za wyszkolenie, ale myślę, że to inwestycja i pieniądze się zwrócą. Wierzymy w tego chłopaka, trener ocenił go pozytywnie. Miał propozycję spoza Polski, ale wybrał Pogoń, bo wierzy, że może zrobić kolejny krok w swojej karierze. Trafić na stałe do reprezentacji. Życie na przykładach Hamalainena i Forsella pokazuje, że Finowie dobrze w Polsce się aklimatyzują. Trener też ma ciekawe doświadczenia z piłkarzami ze Skandynawii grającymi w Niemczech - stwierdził dyrektor sportowy Dariusz Adamczuk.

 

Hostikka występował do tej pory w PK Keski-Uusimaa i FC Lahti. W 2016 roku z tym drugim klubem wywalczył puchar ligi. Serwis transfermarkt.de wycenia go na 200 tysięcy euro.

MC, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze