Lekcja WF-u pod okiem Otylii Jędrzejczak. Mistrzynie sportu ćwiczyły w Warszawie!

Inne

To była niezwykła lekcja wychowania fizycznego na warszawskim Targówku. Ponad dwieście dziewcząt ćwiczyło w środowym wydarzeniu "Mistrzynie w Szkołach" pod okiem gwiazd sportu na czele z Otylią Jędrzejczak.

Uczennice ostatnich klas podstawowych, gimnazjów oraz liceów wzięły udział w specjalnej lekcji WF-u. Dziewczyny licznie przybyły do hali Zespołu Szkół nr 41 w Warszawie, aby wspólnie poćwiczyć z sześcioma znanymi polskimi zawodniczkami. Do aktywnego uczestnictwa w zajęciach zachęcała sama organizatorka imprezy - Otylia Jędrzejczak.

 

- Chcę dziewczynom pokazać, że jeśli będą aktywnie spędzały czas wraz z mistrzyniami, to staną się bardziej otwarte, a wtedy przestaną obawiać się wyzwań. Zaczną walczyć o marzenia i je tym samym realizować. To jest grupa wiekowa nastolatek, które są bardzo często zamknięte w sobie. Nie uczęszczają na lekcje wychowania fizycznego, bo się po prostu wstydzą. Chcemy im pokazać, że warto mówić kim się jest. W tym przypadku - że jest się dziewczyną - przyznała multimedalistka imprezy czterolecia z 2004 roku.

 

Obok mistrzyni olimpijskiej z Aten młode adeptki sportu mogły zobaczyć w akcji między innymi najbardziej utytułowaną polską siatkarkę Małgorzatę Glinkę-Mogentale oraz medalistkę mistrzostw Europy w rzucie młotem - Joannę Fiodorow.

 

- Chodzi nam o to, żeby uczennice zobaczyły nas z bliska i poznały nasze historie. Zależy nam na tym, żeby zapamiętały tę lekcję i było to dla nich wspaniałe przeżycie - powiedziała dwukrotna mistrzyni Europy w siatkówce. Sportową inicjatywą była zachwycona również 29-letnia lekkoatletka z Augustowa. - Bardzo pozytywna akcja. Było świetnie. Trenowałam z dziewczynami i powiedziałam im, że nawet się zmęczyłam, bo niektóre ćwiczenia były bardzo wymagające.

 

Na imprezie pojawiła się też brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Vancouver w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Woźniak oraz mistrzyni świata i brązowa medalistka igrzysk olimpijskich w Londynie w windsurfingu Zofia Noceti-Klepacka. Nie zabrakło wielokrotnej mistrzyni świata w kick-boxingu i boksie Iwony Guzowskiej, która swoją energię przekazywała młodym dziewczynom.

 

Niemal trzygodzinna lekcja wychowania fizycznego pod patronatem Fundacji Otylii Jędrzejczak była intensywna, ale też urozmaicona: - Zajęcia były ogólnorozwojowe, a prowadziła je doświadczona trenerka fitness Klaudia Koźbiał. Ćwiczenia były dynamiczne oraz modelujące sylwetkę. Na koniec czekało nas rozciąganie. To był bardzo kompleksowy trening - chwaliła Guzowska.

 

Co na to same uczestniczki? - Bardzo mi się podobało. Te zajęcia zachęciły nas do aktywności fizycznej na co dzień. Myślę, że jest to bardzo ważne, także dla naszego zdrowia.

 

Które zadanie sprawiało najwięcej trudności? - Najlepsze były ćwiczenia z gumą, kiedy trzeba było ruszać nogami do tyłu. Wymagało to dużo wysiłku, ale z pewnością też wzmacniało nasze mięśnie - podsumowała jedna z dziewczynek.

 

Wydarzenie ma warszawskim Targówku zakończyło cykl imprez "Mistrzynie w Szkołach" w 2018 roku. Poprzednie trzy edycje odbyły w Grębocinie, Sosnowcu i Poznaniu.

 

Wypowiedzi mistrzyń sportu w załączonym materiale wideo.

Przemysław Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie