Nice 1 Liga Żużlowa: Orzeł Łódź jednak z licencją

Żużel
Nice 1 Liga Żużlowa: Orzeł Łódź jednak z licencją
fot. Cyfrasport

Orzeł Łódź w drugim terminie otrzymał licencję uprawniającą do występów w 1. lidze żużlowej. Wcześniej przeszkodą do jej uzyskania był brak umowy na użytkowane stadionu miejskiego. O pozytywnym rozpatrzeniu odwołania łódzkiego klubu Polski Związek Motorowy poinformował w środę na swojej stronie internetowej. - Prezydium ZG PZM postanowiło uwzględnić odwołanie i zmienić zaskarżoną decyzję poprzez przyznanie Klubowi Żużlowemu Orzeł Łódź licencji zwykłej – ogłoszono.

Orzeł był niepewny startu w nowym sezonie na zapleczu ekstraklasy, ponieważ klub nie otrzymał licencji w pierwszym terminie ze względu na brak umowy dotyczącej wynajmu stadionu. Porozumienie z miastem w tej sprawie udało się zawrzeć w czwartek, kiedy szefowie Orła złożyli odwołanie od wcześniejszej decyzji Zespołu ds. Licencji PZM. Łodzianie swoje ligowe mecze w roli gospodarza będą rozgrywali na nowoczesnej motorowej arenie, która może pomieścić ok. 10 tys. widzów.

 

W nowym sezonie 1. ligi drużynę z Łodzi będzie prowadził Lech Kędziora, który na stanowisku szkoleniowca zastąpił Janusza Ślączkę. Klub zakontraktował 11 żużlowców, wśród których są: Tobiasz Musielak, Rafał Okoniewski, Daniel Jeleniewski, Marcin Jędrzejewski, Australijczycy Rory Schlein i Rohan Tungate, Duńczyk Hans Andersen, Łotysz Maksim Bogdanow, 15-letni Niemiec Ben Ernst oraz juniorzy - Piotr Pióro i Eryk Borczuch.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie