Zwolnienie Mourinho od pewnego czasu wisiało na włosku. Manchester United po 17. kolejkach Premier League ma 11 punktów straty do czwartej Chelsea, a o mistrzostwie kraju może tylko pomarzyć. Solskjaer staje przed trudnym zadaniem uporządkowania sytuacji w szatni "Czerwonych Diabłów".

 

Według byłego piłkarza Manchesteru United Dimitara Berbatova, zatrudnienie Norwega to mądry wybór.

 

- Jest tylko kilku wybrańców, którzy zaczynali od wielkich klubów. Pep Guardiola czy Zinedine Zidane mieli mniejszą rolę w Barcelonie Realu Madryt, zanim poprowadzili te kluby do sukcesów. Ole zasłużył na szansę ze względu na dobrą pracę w Molde oraz United - powiedział.

 

Solskjaer zaczynał trenerską karierę w rezerwach Manchesteru United. Największe sukcesy święcił w Molde, dwukrotnie sięgając po mistrzostwo Norwegii oraz raz po krajowy puchar.

 

Co ciekawe, sam Berbatov nie wyklucza, że w przyszłości pójdzie śladem starszego kolegi.

 

- Byłem częścią Manchesteru United i któregoś dnia chcę zostać trenerem. Kto wie, może pewnego dnia pojawię się na Old Trafford? Moje ambicje są wysokie - przyznał.

 

Berbatov reprezentował "Czerwone Diabły" w latach 2008-2012. W tym czasie sięgnął po dwa mistrzostwa Anglii. Raz został też królem strzelców Premier League. W 108. meczach strzelił 48 goli.