Gdańskie Lwy Żeglarstwa

Inne
Gdańskie Lwy Żeglarstwa
fot. Bartosz Modelski

W ostatni piątek tego roku po raz pierwszy w historii zostaną wręczone Gdańskie Lwy Żeglarstwa. Nagrody te są nową inicjatywą honorowania przez Prezydenta Miasta Gdańska osób, które w wyjątkowy sposób wyróżniają się w gdańskim świecie żeglarzy swoją postawą, osobowością oraz dokonaniami.

 Gdańsk – miasto z ponad tysiącletnią tradycją – jest nierozerwalnie związany z morzem oraz żeglugą. W Gdańsku pojawiają się nowe mariny, jachty i żeglarze. Gdańsk to często port rozpoczęcia rejsu lub jego zakończenia. Odbywają się tu co roku liczne imprezy – regaty, zloty i szkolenia. Miasto Gdańsk chce się chwalić tym bogactwem i wyróżniać najlepszych.

 

Gdańskie Lwy Żeglarstwa będą corocznie przyznawane w trzech kategoriach. Wydarzenia – dla odbywających się w Gdańsku inicjatyw żeglarskich, Nadzieje – dla młodych żeglarzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją „wodną” przygodę oraz tytułowe Lwy - dla osób wyjątkowo zasłużonych w środowisku żeglarskim.

 

Decyzję o przyznaniu nagród podejmuje kapituła w składzie: Rafał Zakrzewski, dyrektor AZS Galionu, wyróżniony podczas Gdańskiej Gali Sportu jako osobowość sportowa 2018 roku za współorganizowanie wydarzeń sportowych, Michał Korneszczuk, wielokrotny mistrz Polski w żeglarstwie oraz doświadczony organizator wydarzeń żeglarskich oraz przedstawiciel Biura ds. Sportu Prezydenta Miasta Gdańska.

 

Ceremonia wręczenia Lwów odbędzie się 28 grudnia 2018 o godz. 16.00 w Gdańsku, AZS Galion w Górkach Zachodnich, w ośrodku Akademickiego Związku Sportowego - największego stowarzyszenia sportowego w Polsce działającego nieprzerwanie od ponad wieku.

Informacja prasowa
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie