Turniej Czterech Skoczni: Austriacy bez Schlierenzauera

Zimowe
Turniej Czterech Skoczni: Austriacy bez Schlierenzauera
fot. PAP

Austriak Gregor Schlierenzauer - wbrew pierwotnym planom - nie wystąpi w rozpoczynającym się 30 grudnia Turnieju Czterech Skoczni. W tym czasie dwukrotny triumfator tej imprezy ma się skupić na treningach przed mistrzostwami świata.

Jak podały austriackie media, Schlierenzauer pracuje obecnie z asystentem trenera austriackiej kadry Florianem Lieglem nad techniką i wciąż potrzebuje czasu, by ją ustabilizować.
 
28-letni skoczek wygrał do tej pory 53 konkursy PŚ, ale ostatni w grudniu 2014 roku. W tym roku punkty zdobył tylko w jednych zawodach w Kuusamo i z dorobkiem 22 zajmuje 33. lokatę w klasyfikacji generalnej.
 
Główny szkoleniowiec Austriaków Andreas Felder jest przekonany, że Tyrolczyk może ponownie wrócić na szczyt. Zaznaczył jednak, że wymaga to zmiany techniki.
 
"Myślę, że jest on na właściwej drodze, ale nie powinien brać udziału w zawodach dopóki nie czuje, że jest naprawdę gotowy" - podkreślił Felder.
 
Nie podał też daty ewentualnego powrotu do rywalizacji czterokrotnego medalisty olimpijskiego.
 
Zmagania w TCS rozpoczną się od zawodów w Oberstdorfie. Gospodarzem zaplanowanych na przełom lutego i marca MŚ będzie austriackie Seefeld.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze